Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Jest źle w Suntago Park Wodny. Powiedzieli wszystko, nie spodziewali się
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 11.07.2020 21:03

Jest źle w Suntago Park Wodny. Powiedzieli wszystko, nie spodziewali się

basen jest źle
Wikimedia Radosław Botev CC BY-SA 4.0

Basen tropikalny Suntago Wodny Świat budził ogromne emocje jeszcze długo przed otwarciem. Dzięki ogromnej inwestycji w Polsce powstał największy park wodny w Europie. Wszyscy liczyli na duże zainteresowanie, jednak nie wzięto pod uwagę wybuchu pandemii koronawirusa. Wraz z zamknięciem wielu obiektów, ośrodek zaczął świecić pustkami niedługo po tym, jak został udostępniony do użytku.

W związku z ograniczeniami rządowymi wywołanymi pandemią koronawiursa, każdy basen pozostawał zamknięty przez dłuższy czas. Pech chciał, że wszystko zaczęło się zaraz po otwarciu Park of Poland, który funkcjonował zaledwie kilka tygodniu. Zarząd nie mógł przewidzieć, że ich plany pokrzyżuje rozprzestrzeniający się niebezpieczny patogen. Przez to wpływy nie są tak wysokie, jak oczekiwano. O sytuacji wypowiedział się członek zarządu Park of Poland, Jarosław Zubrzycki, w rozmowie z portalem Money.pl.

Basen tropikalny walczy z kryzysem

Po tym, jak zamknięto każdy basen, Park of Poland - konkretnie część Suntago Wodny Świat - przestał przynosić zyski. Chociaż obecnie zniesiono juz obostrzenia i wszyscy mogą korzystać z obiektu od połowy czerwca, podobnie jak w wielu innych ośrodkach turystycznych, zainteresowanie jest odczuwalnie mniejsze. Pandemia koronawirusa szczególnie uderzyła w sektor turystyczny. Wszystko wskazuje na to, że na razie park wodny finansowo jest "na minusie", a właściciele muszą dokładać do interesu.

- Do ruchu sprzed epidemii jest nam jeszcze bardzo daleko - słowa Jarosława Zubrzyckiego cytuje portal Money.pl.

- Do bycia na zero jeszcze nam trochę brakuje - dodaje członek zarządu Park of Poland.

Chociaż może minąć jeszcze trochę czasu, zanim tropikalny basen znów będzie odwiedzany przez turystów tak ochoczo, jak miało to miejsce przed wybuchem pandemii koronawirusa, zarząd Park of Poland nie panikuje i nie zamierza podejmować drastycznych kroków. Według portalu Money.pl nie planuje się podnoszenia cen w celu szybszego nadrobienia poniesionych strat finansowych. Zarząd cały czas liczy, że z czasem turyści wrócą.

Po zniesieniu rządowych restrykcji obecnie możemy wybrać się na basen oraz odwiedzać ośrodki fitness. Obiekt Suntago Wodny Świat pozostaje czynny codziennie. Z atrakcji parku wodnego można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 22:00, natomiast w weekendy ośrodek funkcjonuje od 9:00 do 22:00 łącznie z dniami świątecznymi. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjątkowym miejscu, jakim jest Uniejowo.

Źródło: Money.pl