Turysci.pl
basen jest źle

Wikimedia Radosław Botev CC BY-SA 4.0

Jest źle w Suntago Park Wodny. Powiedzieli wszystko, nie spodziewali się

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Basen Suntago Wodny Świat to ogromna atrakcja, która miała przyciągać tysiące turystów. W największy park wodny w Europie zainwestowano 150 milionów euro i na jego otwarcie czekało tysiące turystów. Jednak wypowiedź zarządu nie

Basen tropikalny Suntago Wodny Świat budził ogromne emocje jeszcze długo przed otwarciem. Dzięki ogromnej inwestycji w Polsce powstał największy park wodny w Europie. Wszyscy liczyli na duże zainteresowanie, jednak nie wzięto pod uwagę wybuchu pandemii koronawirusa. Wraz z zamknięciem wielu obiektów, ośrodek zaczął świecić pustkami niedługo po tym, jak został udostępniony do użytku.

W związku z ograniczeniami rządowymi wywołanymi pandemią koronawiursa, każdy basen pozostawał zamknięty przez dłuższy czas. Pech chciał, że wszystko zaczęło się zaraz po otwarciu Park of Poland, który funkcjonował zaledwie kilka tygodniu. Zarząd nie mógł przewidzieć, że ich plany pokrzyżuje rozprzestrzeniający się niebezpieczny patogen. Przez to wpływy nie są tak wysokie, jak oczekiwano. O sytuacji wypowiedział się członek zarządu Park of Poland, Jarosław Zubrzycki, w rozmowie z portalem Money.pl.

Basen tropikalny walczy z kryzysem

Po tym, jak zamknięto każdy basen, Park of Poland - konkretnie część Suntago Wodny Świat - przestał przynosić zyski. Chociaż obecnie zniesiono juz obostrzenia i wszyscy mogą korzystać z obiektu od połowy czerwca, podobnie jak w wielu innych ośrodkach turystycznych, zainteresowanie jest odczuwalnie mniejsze. Pandemia koronawirusa szczególnie uderzyła w sektor turystyczny. Wszystko wskazuje na to, że na razie park wodny finansowo jest "na minusie", a właściciele muszą dokładać do interesu.

- Do ruchu sprzed epidemii jest nam jeszcze bardzo daleko - słowa Jarosława Zubrzyckiego cytuje portal Money.pl.

- Do bycia na zero jeszcze nam trochę brakuje - dodaje członek zarządu Park of Poland.

Chociaż może minąć jeszcze trochę czasu, zanim tropikalny basen znów będzie odwiedzany przez turystów tak ochoczo, jak miało to miejsce przed wybuchem pandemii koronawirusa, zarząd Park of Poland nie panikuje i nie zamierza podejmować drastycznych kroków. Według portalu Money.pl nie planuje się podnoszenia cen w celu szybszego nadrobienia poniesionych strat finansowych. Zarząd cały czas liczy, że z czasem turyści wrócą.

Po zniesieniu rządowych restrykcji obecnie możemy wybrać się na basen oraz odwiedzać ośrodki fitness. Obiekt Suntago Wodny Świat pozostaje czynny codziennie. Z atrakcji parku wodnego można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 22:00, natomiast w weekendy ośrodek funkcjonuje od 9:00 do 22:00 łącznie z dniami świątecznymi. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wyjątkowym miejscu, jakim jest Uniejowo.

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >