Barcelona nie ma turystówfot. instagram/mamawbarcelonie

Polka pokazała zdjęcie centrum europejskiego kurortu, poruszyła internet. Ciężko uwierzyć

Barcelona już w średniowieczu była ważnym ośrodkiem miejskim w Europie. Nie brakowało przybyszy z innych regionów, którzy szukali tam lepszego życia. Sprzyjało im prawo, które stanowiło jasno: spędź w Barcelonie rok i jeden dzień, a zyskasz jej obywatelstwo.

Barcelona jaką znamy zawsze była pełna turystów. Mieszkańcy narzekali na tłumy, które niszczą miasto. Okazało się, że brak turystów również je dewastuje, choć w zupełnie inny sposób. Polka mieszkająca od 4 lat w Barcelonie, Aurelia Połeć, prowadzi na Instagramie konto "mamawbarcelonie". Ostatnio podzieliła się swoimi refleksjami na temat obecnego wyglądu miasta. Sytuacja jest dramatyczna.

Barcelona woła o pomoc

- Pustki. Na zdjęciu La Rambla i puste, zamknięte restauracje. Na story La Boquería z połową stoisk zamkniętych na cztery spusty. Tak, to faktycznie atrakcyjny moment, jeśli chodzi o zwiedzanie, bo takiej Barcelony jeszcze nie widzieliśmy. Ogarnął mnie dzisiaj jednak ogromny smutek, gdy przechodziłam obok barów, restauracji, sklepów, które już nigdy się nie otworzą, a jeszcze parę miesięcy temu ich właściciele machali do nas z daleka - relacjonuje Polka.

Teraz każdy turysta jest niezwykle ważny dla miasta. Restauratorzy, właściciele hoteli czy sprzedawcy pamiątek zaczepiają każdego, kto wygląda na przybysza z zewnątrz. Oferują mu swoje usługi z nadzieją na choćby niewielki zarobek. Aurelia Połeć z racji jasnej karnacji bardzo często jest brana za turystkę. Aż przykro jej odmawiać tym wszystkim osobom, które z niemal błagalnym spojrzeniem próbują jej coś sprzedać.

Polska planuje zawieszenie połączeń lotniczych z Hiszpanią. Mamy więc utrudniony dostęp do Barcelony, a tym samym nadmorskie miasto nie może liczyć na turystów z naszego kraju. Niestety bez możliwości zarobku wiele wspaniałych miejsc będzie musiało zakończyć swoją działalność. Barcelona, jaka widzieliśmy na zdjęciach i na własne oczy moze już nigdy nie wrócić.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Wyświetl ten post na Instagramie.

To właśnie tutaj prowadzi nas La Rambla. Na końcu długiego pasażu znajdziemy port oraz Kolumnę Krzysztofa Kolumba. Wiedzieliście, że w środku jest mini winda, którą można wjechać na sam szczyt za niewielką opłatą i podziwiać panoramę tej części miasta? Mało kto o tym wie. ???? Przez wiele lat również błędnie uznawano, że Kolumb wskazuje Amerykę (na zdjęciu nie widać dobrze, ale wskazuje on palcem pewien kierunek), gdy tak naprawdę wskazuje on marynarzom bezpieczne wyjście z portu. P. S. Zajrzyjcie na story. Wzięło mnie dzisiaj na wspomnienia i opowiadam o San Ferminie. Słynnej fieście z Pampeluny. Znacie? Byliście? ° ° ° ° ° #barcelonalovers #barcelona #hiszpania #spain #catalunya #mojemiasto #wakacje #urlop #poniedziałek #podróżemałeiduże #podróże #travelling #travelblog #travelgirl #zwiedzanie #turysta #tourism #españa #lato #lato2020 #love #art #fotografia #sky #sightseeing #city #dobranoc #matkapolka #emigracja #wspomnienia

Post udostępniony przez Aurelia (@mamawbarcelonie)

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł