Turysci.pl
Barcelona nie ma turystów

fot. instagram/mamawbarcelonie

Polka pokazała zdjęcie centrum europejskiego kurortu, poruszyła internet. Ciężko uwierzyć

22 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Barcelona już w średniowieczu była ważnym ośrodkiem miejskim w Europie. Nie brakowało przybyszy z innych regionów, którzy szukali tam lepszego życia. Sprzyjało im prawo, które stanowiło jasno: spędź w Barcelonie rok i jeden dzień, a

Barcelona jaką znamy zawsze była pełna turystów. Mieszkańcy narzekali na tłumy, które niszczą miasto. Okazało się, że brak turystów również je dewastuje, choć w zupełnie inny sposób. Polka mieszkająca od 4 lat w Barcelonie, Aurelia Połeć, prowadzi na Instagramie konto "mamawbarcelonie". Ostatnio podzieliła się swoimi refleksjami na temat obecnego wyglądu miasta. Sytuacja jest dramatyczna.

Barcelona woła o pomoc

- Pustki. Na zdjęciu La Rambla i puste, zamknięte restauracje. Na story La Boquería z połową stoisk zamkniętych na cztery spusty. Tak, to faktycznie atrakcyjny moment, jeśli chodzi o zwiedzanie, bo takiej Barcelony jeszcze nie widzieliśmy. Ogarnął mnie dzisiaj jednak ogromny smutek, gdy przechodziłam obok barów, restauracji, sklepów, które już nigdy się nie otworzą, a jeszcze parę miesięcy temu ich właściciele machali do nas z daleka - relacjonuje Polka.

Teraz każdy turysta jest niezwykle ważny dla miasta. Restauratorzy, właściciele hoteli czy sprzedawcy pamiątek zaczepiają każdego, kto wygląda na przybysza z zewnątrz. Oferują mu swoje usługi z nadzieją na choćby niewielki zarobek. Aurelia Połeć z racji jasnej karnacji bardzo często jest brana za turystkę. Aż przykro jej odmawiać tym wszystkim osobom, które z niemal błagalnym spojrzeniem próbują jej coś sprzedać. 

Polska planuje zawieszenie połączeń lotniczych z Hiszpanią. Mamy więc utrudniony dostęp do Barcelony, a tym samym nadmorskie miasto nie może liczyć na turystów z naszego kraju. Niestety bez możliwości zarobku wiele wspaniałych miejsc będzie musiało zakończyć swoją działalność. Barcelona, jaka widzieliśmy na zdjęciach i na własne oczy moze już nigdy nie wrócić.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

[EMBED-1864]

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >