Bałtyk kosmiczne cenyFot. Pixabay stronytwoichmarzen

12 tys. zł za tygodniowy urlop nad Bałtykiem. W wielu miejscach ceny są kosmiczne

Bałtyk w tym sezonie przyciągnął jeszcze więcej turystów niż zazwyczaj. Duża część Polaków zrezygnowała z wakacji za granicą i postanowiła spędzić wczasy nad polskim morzem. W związku z tym miejscami jest naprawdę tłoczno i kosmicznie drogo. Okazuje się, że podczas tygodniowego urlopu można wydać nawet 12 tysięcy złotych. Dane mówią same za siebie.

Bałtyk dawno nie przyciągnął aż tylu turystów. Wystarczy przejrzeć najpopularniejsze serwisy do rezerwacji noclegów. W ciągu najbliższych sierpniowych dni obłożenie w Kołobrzegu wyniesie nawet 99 procent. Ofert pozostało coraz mniej i niestety większość z nich jest bardzo droga. To może być najgorętsze i najbardziej zatłoczone lato nad polskim morzem od długiego czasu. Tygodniowy urlop może wynieść nawet 12 tysięcy złotych.

Dlaczego Bałtyk w tym roku cieszy się aż taką popularnością? Powodów może być wiele. Wielu Polaków, którzy zazwyczaj w sezonie letnim wypoczywali nad Adriatykiem, w obecnym sezonie zdecydowali się nie wyjeżdżać z kraju. Jednak nie chcąc rezygnować z wczasów na plaży, wybrało się nad polskie morze. Do nadmorskich kurortów turyści napływają cały czas. Część rodzin korzysta też z Polskiego Bonu Turystycznego. To składa się na bardzo duże obłożenie, co widać choćby ma przykładzie Kołobrzegu.

Bałtyk: obłożenie w weekend nawet do 99 procent

Chociaż Bałtyk przyciąga wiele rodzin, te liczniejsze mogą mieć coraz większy problem ze znalezieniem miejsc noclegowych. Serwis rezerwacyjny Booking, który dysponuje 1551 obiektami noclegowymi, wskazuje nawet 99 procent obłożenia w weekend. Sytuację przedstawia Kołobrzeski Serwis Informacyjny, który wskazuje, że para dorosłych chcąca spędzić w popularnym kurorcie kilka dni od 11 sierpnia, ma do wyboru jedynie 17 miejsc. Spiesząc się z rezerwowaniem miejsc, należy jednak zwrócić uwagę na ceny, które są bardzo zróżnicowane.

Bałtyk ma to do siebie, że może przerazić cenami, dlatego wcześniej warto się dobrze zapoznać z ofertą. Za kilka najbliższych dni w Kołobrzegu para może zapłacić od 1200 złotych za pokój w prywatnej kwaterze do ponad 10 tysięcy złotych w 3-gwiazdkowym hotelu. Okazuje się, że trzyosobowa rodzina za wczasy może zapłacić nawet 12 tysięcy złotych i to bez wyżywienia. Tak wysokie cenniki obowiązują jednak zazwyczaj w hotelach. Kwatery dla osób, które nie mają specjalnych wymagań, zaczynają się od ponad 2000 złotych.

Trzeba również pamiętać, że Bałtyk w tym sezonie wakacyjnym będzie prawdopodobnie zatłoczony. Dlatego podróżni szukający ciszy i spokoju być może powinni wybrać się w tym roku w góry, gdze turystów jest zdecydowanie mniej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dantejskich scenach w jednym z nadmorskich kurortów. Lokalny portal opublikował drastyczne nagranie.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: e-kg.pl Kołobrzeski Serwi Informacyjny

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł