Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Bajkowa kraina u sąsiada Polski. Kolorowe kamienice na wrocławskim rynku mają poważną konkurencję
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 15.11.2023 08:38

Bajkowa kraina u sąsiada Polski. Kolorowe kamienice na wrocławskim rynku mają poważną konkurencję

 Idstein
fot. Sina Ettmer Photography / Shutterstock

Miasteczko niczym z bajki. Tamtejsze kolorowe budynki zachęcają do tego, by je fotografować i odwiedzić. Miejscowość Idstein w Niemczech, choć nie należy do najbardziej popularnych, skrywa wiele tajemnic i atrakcji. 

Położone w otoczeniu natury urokliwe miasteczko znajduje się nieopodal Frankfurtu nad Menem. 

Idstein w Niemczech

Miasteczko nie należy do największych. Liczy zaledwie ok. 24 tys. mieszkańców, jednak to nie przeszkadza, by było o nim głośno w regionie. Idstein położone jest ok. 600 km od granicy polsko-niemieckiej. 145 km od Kolonii i 230 km od Stuttgartu. Dlaczego jest takie wyjątkowe? 

Wszystko przez piękną i niepowtarzalną architekturę, na jaką można trafić na rynku. To świetny pomysł na jednodniowy wypad z któregoś z większych okolicznych niemieckich miast. To właśnie w Idstein będziecie mieli okazję do degustacji najlepszych whisky, ginu czy rumu.

Atrakcje Idstein i okolic

Wokół Idstein jest wiele szlaków pieszych i tras rowerowych. Jeśli lubicie obcować z naturą, to z pewnością góra Altkönig czy Großer Feldberg przypadną wam do gustu. Szczyty te znajdują się w paśmie górskim Taunus. 
Niedaleko znajduje się też zamek i liczne punkty widokowe. Fani przejażdżek rowerowych nie będą zawiedzeni. Rowery MTB można wypożyczyć na miejscu i udać się na grupową wycieczkę w teren. 

Idstein warto odwiedzić w okresie przedświątecznym. Tamtejszy jarmark jest nieco mniejszy, jednak spełni swoją rolę. Na miejscu można kupić grzane wino i zagryźć tradycyjnym wurstem. 

Co robić poza Idstein?

Frankfurt nad Menem oferuje mnóstwo atrakcji. Wycieczkę najlepiej rozpocząć od placu Römerberg przez kościół św. Mikołaja, dom Goethego, katedrę Cesarską Świętego Bartłomieja po główną ulicę handlową Zeil. 

W Stuttgarcie warto wybrać się na Stary Zamek i odwiedzić Nowy Pałac. Ważny punktem miasta jest też wieża telekomunikacyjna oraz muzeum Mercedesa. Tam znajduje się też... muzeum świni.