Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Europa > Aż 125 poszkodowanych turystów. Fatalny bilans karnawałowej bitwy
Natalia Księżak
Natalia Księżak 12.02.2024 14:05

Aż 125 poszkodowanych turystów. Fatalny bilans karnawałowej bitwy

karnawał
Iconesco Shutterstock

Aż 125 osób odniosło obrażenia podczas pierwszej w tegorocznym karnawale bitwy na pomarańcze. Ta tradycja sięga czasów średniowiecza i co rok wielu mieszkańcom i turystom trzeba udzielić natychmiastowej pomocy medycznej. Bitwa została na jakiś czas przerwana, by umożliwić wjazd karetki po jednego z rannych.

Z okazji święta do miasta przyjechało 35 tysięcy osób, także wielu zagranicznych turystów.

Fatalny bilans karnawałowej bitwy we Włoszech

Karnawałowe bitwy na pomarańcze w mieście Ivrea w Piemoncie na północy Włoch sięgają tradycją czasów średniowiecza. Od lat są też coraz popularniejsze. 

Uczestnicy walk dzielą się na drużyny, które obrzucają się tonami cytrusów. Co roku bilans poszkodowanych jest wysoki. Scenariusz bitwy, który jest połączeniem zabawy i użycia siły. Odgrywane są sceny sprzed wieków, gdy córka młynarza została uprowadzona przez wojsko władcy. Na ulice i place wyjeżdżają wozy z „obrońcami władcy”, którzy rzucają pomarańczami w nacierający na nich tłum i sami nimi dostają.

125 poszkodowanych turystów i mieszkańców we Włoszech

Uczestnikom bitwy, którzy odnieśli różne obrażenia udzielana była pomoc medyczna. Lekarze opatrzyli aż 125, z których sześć odwieziono na pogotowie. Bitwa została na jakiś czas przerwana, by umożliwić wjazd karetki po jednego z rannych.

Z okazji święta do miasta przyjechało 35 tysięcy osób, także wielu zagranicznych turystów. W tym roku organizatorzy poinformowali, że sprzedano ponad 17 tysięcy biletów dla widzów pojedynków. Można się więc spodziewać, że “ofiar” pomarańczowych walk będzie jeszcze wiećej. 

Karnawał we Włoszech trwa

Następne karnawałowe bitwy odbędą się w poniedziałek i wtorek. We wtorek, zakończą się również inne słynne festiwale karnawałowe jak te w Wenecji, Carnevale di Cento) w Ferrarze czy Karnawał w Viareggio (Carnevale di Viareggio) na toskańskim wybrzeżu.
 

Tagi: Europa Włochy