Turysci.pl
anglia

fot. Pixabay/ Candid_Shots

Anglia od 12 kwietnia umożliwia podróże po kraju. Drugi etap wychodzenia z lockdownu

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Anglia od 12 kwietnia wejdzie w drugi etap wychodzenia z lockdownu. Możliwe będą podróże po kraju, a sklepy, salony fryzjerskie i siłownie zostaną otwarte. Ponadto puby i restauracje będą mogły przyjmować gości na zewnątrz. Informację tę przekazał premier Boris Johnson podczas konferencji w poniedziałek.

Anglia zgodnie z dotychczasowym planem wychodzenia z lockdownu, umożliwi podróże po kraju od 12 kwietnia. Premier Boris Johnson nie wspomniał nic jednak o podróżach zagranicznych, które miały zostać umożliwione od 17 maja. Według nieoficjalnych informacji termin ten ma ulec przesunięciu.

Anglia luzuje restrykcje od 12 kwietnia

Premier Boris Johnson oraz naczelny lekarz Anglii Chris Whitty i główny doradca naukowy rządu Patrick Vallance podczas konferencji prasowej na Downing Street ogłosili, że spełnione zostały wszystkie warunki, aby przejść do następnego etapu łagodzenia lockdownu.

Warunki ustalały liczbę zaszczepionych osób, a także udowodniony wpływ szczepionek na zmniejszenie liczby zakażeń i hospitalizacji. Odnotowano również zmniejszającą się presję na publiczną służbę zdrowia, a także brak znaczącego wzrostu liczby nowych importowanych odmian koronawirusa.

W związku ze spełnieniem wszystkich warunków, 12 kwietnia rozpocznie się drugi z czterech etapów wychodzenia z ogólnokrajowego lockdownu. Oznacza to, że od poniedziałku będą mogły zostać otwarte wszystkie sklepy, a punkty usługowe wymagające bliskiego kontakty, w tym salony fryzjerskie, będą mogły wznowić swoją działalność. Otwarte zostaną również siłownie, salony spa, ogrody zoologiczne, parki tematyczne i biblioteki.

Zakopane zagrożone. Trzy kubki wróciły

Gra w „trzy kubki" wróciła do Zakopanego. Trzeba uważać na swoje pieniądze

CZYTAJ DALEJ

Również puby, restauracje i inne lokale gastronomiczne będą mogły obsługiwać klientów przy stolikach na zewnątrz, w tym podając alkohol. Osoby mieszkające razem będą mogły podróżować po Anglii i nocować w miejscach bez wspólnych przestrzeni, np. na kempingach czy w domkach letniskowych. Maksymalna liczba osób uczestniczących w ślubach zostanie zwiększona do 15, a osób mogących odwiedzać krewnych w domach opieki - do dwóch.

Nie wiadomo jednak jeszcze, co z podróżami zagranicznymi i certyfikatami covidowymi, które według wcześniejszych ustaleń mediów miały być głównymi tematami konferencji. Johnson wspomniał jedynie, że ma nadzieję na wznowienie zagranicznych wyjazdów zgodnie z planem, jednak na ten moment nie może niczego obiecać. Informacje na ten temat mają zostać podane w dalszej części tygodnia.

Premier potwierdził natomiast, że między połową kwietnia a połową maja przeprowadzane będą testy certyfikatów covidowych podczas pilotażowych wydarzeń. Jak jednak dodał, nie ma planów, aby weszły one w życie już w najbliższym etapie znoszenia restrykcji, czyli od 12 kwietnia, ani nawet w następnym - od 17 maja.

W poniedziałek brytyjski rząd poinformował o 2762 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i zarejestrowaniu 27 zgonów z powodu COVID-19. Jest to liczba wyższa niż ta podana w niedzielę, jednak wynika to po części z uwzględnienia zaległych danych z Walii i Irlandii Północnej. W Wielkiej Brytanii do niedzieli prawie 31,6 mln osób przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki, a obie - ponad 5,4 mln.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >