Andrzej Duda z "dedykowaną" łodzią.Fot. Twitter.com/lkwarzecha

Pokazał nazwę łodzi, rozbił bank. Nie wytrzymał nawet Andrzej Duda

Andrzej Duda dał się poznać od nieco bardziej marynistycznej strony. Kiedy jeden z internautów podzielił się zdjęciem łodzi, która ściśle nawiązuje do “działalności” obecnego prezydenta, element nadmorskich krajobrazów postanowił skomentować sam zainteresowany.

Andrzej Duda przez pięć lat swojej kadencji zadziwiał obywateli nie tylko na polu politycznym. Dużo emocji wzbudzały również ruchy prezydenta w mniej oficjalnych momentach swojej kariery, czym zaskarbił sobie sympatię (przynajmniej części) internautów. Tym razem jednak pojawił się w turystycznej odsłonie.

Andrzej Duda i “historia jednego kawałka”

Andrzej Duda już na stałe wpisał się w historię polskiego internetu, jednak od początku. Cała historia, której zwieńczeniem jest słynna już łódź, zaczęła się po ogłoszeniu zbiórki na rzecz służby zdrowia - #Hot16Challenge2. Akcję zapoczątkował raper Solar, który nagrał 16 wersów, udostępnił w internecie i nominował kilku znajomych po fachu. Inni artyści mieli nagrywać swoje “szesnastki” w ciągu kilkudziesięciu godzin i przekazywać wyzwanie dalej.

Za każdą nominacją stał datek dla lekarzy, ratowników, czy pielęgniarki, którzy walczyli z pierwszą falą zachorowań na covid. Z czasem, popularność akcji była już na takim poziomie, że do wyzwań dołączały również postacie niekojarzone do tej pory z rapem - w tym, Andrzej Duda. Polityk nagrał swój “rap”, udostępnił w sieci, nominował m.in. premiera, jednak to treść prezydenckiego kawałka zapadła w pamięć większości internautów.

Andrzej Duda z łodzią własnego “imienia”

- Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły, Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły, Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły, To jest maj, nie pachnie Saska Kępa, Może ktoś to gdzieś przewidział, ale wróżba raczej tępa - melorecytował Andrzej Duda.

Prezydencki “cień mgły” stał się na tyle popularny, że Andrzej Duda doczekał się nawet łodzi, ochrzczonej wersem z jego “szesnastki”. Jednostka “Ostry Cień Mgły” stacjonowała m.in. w Kołobrzegu, a zdjęcie niecodziennego jachtu udostępnił na swoim Twitterze publicysta Łukasz Warzecha. Krótko stwierdził, że “poezja [prezydenta - przyp. red.] robi karierę”, na co zareagował sam zainteresowany. Andrzej Duda nie wytrzymał i musiał zareagować "po swojemu" - najwidoczniej docenił gest, bo rzucił stanowcze “Dziękuję. Świetna nazwa. Stopy wody pod kilem!”.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Twitter.com

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł