Turysci.pl
airbnb

fot. pixabay.com/ Free-Photos

Airbnb wprowadza nową funkcję. Ma ułatwić użytkownikom ułatwić elastyczne podróżowanie

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Airbnb to jedna z najpopularniejszych platform do rezerwacji noclegów. Teraz wprowadzili nową funkcję, która znacznie ułatwi podróżowanie. W wyszukiwarce znajdzie się bowiem opcja elastycznych dat, która nie będzie wymagała od

Airbnb cieszy się bardzo dużą popularnością również wśród polskich użytkowników. Teraz wyszukiwanie noclegów stanie się tam znacznie łatwiejsze, dzięki nowej funkcji wyszukiwania. Użytkownik nie będzie musiał być już ograniczony konkretną datą.

Airbnb wprowadza opcję „elastyczne daty"

Airbnb wprowadziło do swojej wyszukiwarki zupełnie nową funkcję, która według założenia ma ułatwić użytkownikom elastyczne podróżowanie. W praktyce oznacza to, że osoba poszukująca noclegu w dowolnym miejscu na świecie, może teraz skorzystać z opcji o nazwie „elastyczne daty", dzięki której nie jest konieczne zaznaczanie konkretnych terminów, w których miałby się odbyć urlop.

Funkcja pozwala także na znalezienie przyjemnych nocleg bez względu na porę. Użytkownik może samodzielnie dopasować się do dostępności danego lokum. Wystarczy, że w wyszukiwarce zaznaczy się miejsce, które interesuje danego turystę, a następnie wybiera się zakres dat, w którym chce się wyjechać.

Użytkownik podczas wyszukiwania noclegu może ponadto określić, czy interesuje go wyjazd na weekend, tydzień, a może miesiąc i podajecie liczbę gości. Następnie platforma wyszukuje dla najciekawsze propozycje miejsc noclegowych, a podróżny dopasowuje swój termin wyjazdu do dostępności wymarzonej destynacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Uruchomienie takiej opcji może być bardzo pomocne zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy podróżujący musieli stać się bardziej elastyczni i zależy im na wyjeździe ogólnie, a nie na konkretnych datach wyprawy. Ponadto, dynamiczna sytuacja epidemiczna i zmieniające się w różnych krajach obostrzenia mogą pokrzyżować plany - wówczas dobrze jest mieć możliwość przesunięcia wyjazdu o kilka dni.

Airbnb to jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów umożliwiających wynajem lokali od osób prywatnych. Portal powstał w 2008 roku i obecnie zrzesza miliony gospodarzy z ponad 191 krajów świata, w tym również z Polski.

Korzystając z platformy można dokonać rezerwacji pokoju, mieszkania, a nawet całego domu nawet w najdalszych zakątkach świata. Użytkownik ma również możliwość bezpiecznego dokonania opłaty za pośrednictwem serwisu, a także wygodnego kontaktu z właścicielem obiektu przez wbudowany system wiadomości.

Airbnb pozwala również na tworzenie planów podróży i udostępnianie go osobom, które wspólnie podróżują. Sam proces dokonania rezerwacji jest banalnie prosty: należy wskazać terminu, liczbę osób, zlecić zapłatę oraz przesłać wiadomość właścicielowi z planowanym czasem przyjazdu lub ewentualnymi pytaniami

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

źródło: Radio Zet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >