Turysci.pl
Szklarska Poręba

fot. Facebook/ GOPR Karkonosze

7-letnie dziecko wpadło do koryta rzeki. Akcja ratowników w Szklarskiej Porębie

12 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ratownicy GOPR pomogli 7-letniemu dziecku, które spadło z wysokości 3 metrów do koryta potoku Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie. Tylko podczas długiego weekendu pomocy potrzebowało 15 turystów.

Początek roku był dla ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR bardzo pracowity, którzy pomogli już kilkunastu poszkodowanym. Ruch turystyczny w Sudetach Zachodnich z dnia na dzień jest coraz większy.

Od początku roku ratownicy udzielili pomocy 28 razy

Ratownicy od początku roku udzielili pomocy 28 razy. Kulminacja nastąpiła w długi weekend, kiedy pomogli aż 15 poszkodowanym. Jak wskazują, głównym problemem powodującym urazy, jest złe przygotowanie.

Do szczególnej interwencji doszło jednak na szlaku czarnym między Marysinem a Rozdrożem pod Kamieńczykiem w Szklarskiej Porębie. 7-letnie dziecko spadło do koryta potoku Kamieńczyk z wysokości około 3 metrów.

Ratownicy ustalili, że przyczyną wypadku było pęknięcie jednej z barierek zabezpieczających mostek. Dziecko zostało zabezpieczone i ewakuowane, a następnie przekazane do zespołu ratownictwa medycznego.

- W ostatnim czasie na terenie Karkonoszy oraz innych pasm górskich w Kotlinie Jeleniogórskiej występowały ciężkie warunki - duże oblodzenie, ograniczona widoczność oraz zawiane szlaki, co było głównym czynnikiem powodującym wypadki - informuje GOPR Karkonosze

Goprowcy przypominają i apelują o rozwagę oraz odpowiednie przygotowanie się. Jak wskazują, obecnie warunki widoczne w dolnych partiach Kotliny Jeleniogórskiej są zupełnie inne, niż te w szczytowych partiach gór.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GOPR Karkonosze

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zachód słońca na Kozim Wierchu hitem sieci. Turyści zachwyceni

Czytaj więcej >

Polska

Ostrożnie podczas wyjazdu. IMGW ostrzega przed niebezpieczeństwem na drogach

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów po polskiej stronie Tatr. Mniej narciarzy na Słowacji

Czytaj więcej >

Polska

Martyna Wojciechowska wspomina zdobycie Korony Ziemi. "Jeden z najlepszych dni w moim życiu"

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia/ Captain Blood/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Polska

Drugi stopień zagrożenia lawinowego w Bieszczadach. Na szlakach panują bardzo trudne warunki

Czytaj więcej >
fot. Wikipedia commons/ Aneta Pawska/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Polska

Można jeszcze znaleźć noclegi na ferie w Karpaczu. Ceny mogą jednak zniechęcić

Czytaj więcej >