Turysci.pl
500 plus podpis prezydenta

Wikimedia Radosław Czarnecki CC BY-SA 4.0

Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Chodzi o bon turystyczny

17 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

500 plus w ramach Polskiego Bonu Turystycznego będzie przysługiwało rodzinie na każde dziecko. Zgodnie z ustawą na wsparcie w formie bonu wysokości tysiąca złotych może liczyć również dziecko niepełnosprawne. Projekt, o którym od kilku tygod

500 plus oraz tysiąc złotych na dziecko z niepełnosprawnością - takie kwoty otrzymają rodzice w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Ustawa została już oficjalnie podpisana przez prezydenta. Jak informują media, szacuje się, że z pieniędzy skorzysta 6,5 miliona polskich dzieci. Senacka poprawka, która proponowala wydawanie świadczeń także emerytom i rencistom, została odrzucona przez Sejm. Bon nie będzie miał formy gotówkowej.

Bonem turystycznym, dzięki którego polskie rodziny otrzymają 500 plus na każde dziecko oraz tysiąc złotych na dziecko niepełnosprawne, będzie można posługiwać się wielokrotnie do 31 marca 2022 roku. Dzięki Senatowi beneficjentami bonu turystycznego będą również dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci, wynoszące więcej niż 500 zł. Według mediów szacuje się, że wartość pomocy sięgnie 3,5 miliarda złotych. Jak informuje resort, do rodzin posiadających dzieci z niepełnosprawnościami trafi 437 mln zł.

500 plus na każde dziecko, tysiąc na dziecko z pełnosprawnością - Polski Bon Tursytyczny podpisany

Przypominamy, że jeszcze niedawno pisaliśmy o wypowiedzi minister Emilewicz, która dotyczyła 500 plus i Polskiego Bonu Turystycznego. Teraz oficjalnie media potwierdziły informacje o podpisaniu ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę. Świadczenia mają być nie tylko wsparciem dla polskich rodzin, ale również pomóc krajową branżę turystyczną, która z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń odniosła znaczące straty. Mają przysługiwać wszystkim osobom, które mają prawo do programu 500 plus.

- Prezydent ma 21 dni na podpis. Ja mam nadzieję, że ten podpis będzie może nawet nieco szybciej. I niezwłocznie, po podpisaniu, system informatyczny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie gotowy, aby wypłacać pierwsze świadczenia na koniec tego miesiąca. Koniec miesiąca, początek sierpnia będziemy mogli pierwsze płatności wykonać - słowa minister Emilewicz cytuje TOK FM.

- Ustawa o #PolskiBonTurystyczny z podpisem @prezydentpl. Oznacza to, że rodzice dostaną 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Polskie rodziny będą mogły wykorzystać bony aż do marca 2022 r. - napisał na Twitterze resort rozwoju.

500 plus na każde dziecko i dwa razy tyle na dziecko z niepełnosprawnością. Polski Bon Turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, więc środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Świadczenia będą miały formę cyfrową i będą udzielane przez ZUS. Zgodnie z informacjami podanymi przez resort rozwoju z bonu skorzysta kilkadziesiąt tysięcy podmiotów z branży turystycznej - 85 procent z nich to mikro, małe i średnie firmy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o poważnym alarmie na pokładzie Ryanaira.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >