Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > 29-latek łowił ryby na Kaszubach. Nagle załamał się pod nim lód
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 05.12.2023 15:18

29-latek łowił ryby na Kaszubach. Nagle załamał się pod nim lód

Akcja na jeziorze
KPP w Kartuzach, Policja

Do groźnej sytuacji doszło w Łyśniewie Sierakowickim na Kaszubach. 29-letni mężczyzna łowił ryby na tamtejszym jeziorze, gdy nagle załamał się pod nim lód i wpadł do wody. Pomoc nadeszła na czas.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 4 grudnia po południu. 

Łowił ryby na jeziorze

W poniedziałek w godzinach popołudniowych 29-letni mężczyzna łowił ryby na jeziorze w Łyśniewie Sierakowickim na Kaszubach. W pewnym momencie lód znajdujący się pod nim zaczął się łamać. Mężczyzna niespodziewanie wpadł do wody. 

Na szczęście znajdujący się nieopodal mieszkańcy w porę zareagowali i pomogli mu się wydostać. Zawiadomili również służby. 

Wypadek na jeziorze

“Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał po godzinie 15 informację o tym, że pod mężczyzną, który łowił ryby załamał się lód. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe” - czytamy na stronie kartuzy.policja.gov.pl.

“Dzięki czujności mieszkańca okolicy i szybkiej interwencji, udało się wydostać z wody 29-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego” - dodano. 

Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację. 

Ważny apel policji

Od początku grudnia w Polsce króluje zima. Śnieg pokrył niemal całą powierzchnię kraju, w wielu miejscach występują ujemne temperatury. 

Niektóre zbiorniki wodne tj. jeziora czy stawy są skute lodem. Policja apeluje, by nie wchodzić na zamarzniętą wodę. 

“Przypominamy, że na jeziorach mogą występować miejsca, gdzie woda nie zamarza, lub lód jest bardzo cienki. W żadnym przypadku nie wchodźmy na zamarznięte rzeki, lub tylko częściowo zamarznięte akweny wodne. Pamiętajmy o tym, by poinformować osoby najbliższe o tym, że wybieramy się na łyżwy lub ryby. W miarę możliwości zadbajmy o to aby jeszcze ktoś był w pobliżu jeziora” - napisano na stronie policji.