Turysci.pl > Polska > 28-latek ranił nożem turystę w Gdańsku. Ofiara próbowała bronić młodszej koleżanki
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 20.09.2023 15:35

28-latek ranił nożem turystę w Gdańsku. Ofiara próbowała bronić młodszej koleżanki

policja w akcji
fot. DarSzach / Shutterstock

W nocy z 17 na 18 września doszło do awantury w jednym z hosteli w Gdańsku. 28-latek znieważył 21-letnia turystkę z Mołdawii, a następnie zaatakował nożem jej 22-letniego kolegę.

28-letniego Gruzinowi grozi pięć lat więzienia.

Znieważył kobietę w hostelu w Gdańsku

Do przepychanki miało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wówczas 28-letni Gruzin miał obrażać 21-letnią obywatelkę Mołdawii. W obronie kobiety stanął jej 22-letni krajan. Do awantury doszło w obiekcie przy ul. Kokoszki. 

- Kiedy w jej obronie stanął 22-letni Mołdawianin, mężczyzna z Gruzji wyciągnął nóż i go zaatakował, po czym uciekł - poinformowała we wtorek oficer prasowa gdańskiej policji podinsp. Magdalena Ciska. 

22-latek został ranny w Gdańsku

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, pomogli mężczyźnie zatamować krwotok. Do hostelu została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy przewieźli 22-letniego Mołdawianina do szpitala. 

Mężczyzna doznał obrażeń ciała trwających powyżej siedmiu dni, a podczas zdarzenia został narażony na utratę życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu. Z tego powodu 28-letniego obywatela Gruzji spotka surowa kara. Grozi mu do pięciu lat więzienia, a za znieważenie kara grzywny lub ograniczenia wolności. 

Mężczyzna został schwytany przez policję

Po wydarzeniach w hostelu sporządzono rysopis mężczyzny. - Podczas przeszukania terenu na ul. Kartuskiej w Gdańsku funkcjonariusze zauważyli mężczyznę przypominającego sprawcę ataku. 28-letni obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu - dodała Ciska. 

- Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcy zarzuty za uszkodzenia ciała i znieważenie. Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego - tłumaczyła policjantka.