Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Zostali oskarżeni o czary. Doszło do brutalnego samosądu
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 21.03.2024 22:12

Zostali oskarżeni o czary. Doszło do brutalnego samosądu

Zambia
Fot. Svetlana Arapova/Shutterstock

Cztery osoby zostały oskarżone o praktykowanie magii. Do brutalnego samosądu doszło w prowincji Luapula w północnej Zambii. Zdaniem tłumu, jeden z mężczyzn został zamordowany, bo uznano, że poprzez czary zmusił krokodyla, by zaatakował i zabił jedną z miejscowych kobiet.

"To jest nasza dzisiejsza Zambia, czy kiedykolwiek uwolnimy się od przestarzałych przekonań?" - zapytał jeden z użytkowników w mediach społecznościowych

Zambia. Cztery osoby zostały oskarżone o czary

Cztery osoby oskarżone o praktykowanie magii zostały zamordowane przez swoich sąsiadów w dystrykcie Chifunabuli, w prowincji Luapula, na północy Zambii, donosi gazeta "Lusaka Times".

Policja potwierdziła, że doszło do przypadku samosądu, w którym cztery osoby z kilku pobliskich wiosek, położonych nad jeziorem Bangweulu, zostały zamordowane.

Doszło do brutalnego samosądu. Tłum spalił zwłoki

“32-letni Lengwe Kafupi z wioski Nkufu został zamordowany, bo uznano, że poprzez czary zmusił w sobotę krokodyla, by zaatakował i zabił jedną z miejscowych kobiet” - cytuje komisarza okręgowego Stanleya Mukosa zambijski dziennik.

Po śmierci mężczyzny tłum podpalił jego ciało i okradł jego sklepie. “Później zabili trzy kolejne osoby, które również podejrzewali o praktykowanie czarów. Na koniec pochowali ich w mogiłach” - relacjonował komisarz.

Internauci są oburzeni

Policji udało się zatrzymać jednego z podejrzanych zbrodnię. “To jest nasza dzisiejsza Zambia, czy kiedykolwiek uwolnimy się od przestarzałych przekonań?" - napisał jeden z internautów.

Czytaj więcej:  W "Nasz nowy dom" puścili już napisy i dopiero powiedzieli o najważniejszym

“Jak mamy się rozwijać? Facet przenosi sklep spożywczy do ich okolicy, a ci idioci oskarżają go o przemianę w krokodyla” - dodał inny użytkownik.