Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Zorganizowała dzieciom wycieczkę szkolną do Dubaju. "To na serio?"
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 07.03.2024 17:36

Zorganizowała dzieciom wycieczkę szkolną do Dubaju. "To na serio?"

Ulica Dubaju
Fot. Shutterstock/Frankris

Największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Dubaj, słynie z nowoczesnej architektury, luksusowych hoteli i nie ma co kryć, że jest marzeniem wielu. Bogactwo i przepych można tam znaleźć na każdym kroku. Czy to miejsce odpowiednie dla dzieci? To pytanie zadaje sobie matka ósmoklasistki, która napisała list do redakcji Gazety.pl.

“Nauczycielka chce zabrać uczniów na wycieczkę. Padło na Dubaj. Pomyślałam sobie - Jezu słodki, to na serio? Przecież ja na wycieczki szkolne jeździłam do Ciechocinka czy Malborka. No porażka, ale nie samo miejsce wzbudziło u mnie niepokój” - cytuje kobietę portal. 

Wycieczka do Dubaju. Szokujący pomysł nauczycielki

Uczniowie uwielbiają wycieczki szkolne. Czują wtedy większy luz i swobodę, ale też zwiedzają ciekawe miejsca i mają zapewnione mnóstwo atrakcji. Jednak głównym powodem, dla którego na nie jeżdżą, jest oczywiście przerwa w nauce. Okazuje się, że tego typu wyjazdy weszły już na wyższy poziom. Już nie wyjazdy edukacyjne do polskich znanych miast, a do dalekich krajów za granicą.

Czytaj też: Zmiany w abonamencie RTV. Jest nowa lista zwolnionych z opłaty

Pewna matka napisała list do redakcji Gazety.pl, w którym wyznała, na jaki pomysł wpadła nauczycielka, która uczy jej 8-letnią córkę. “Ostatnio podczas wywiadówki dyskutowaliśmy z rodzicami, co moglibyśmy zrobić, aby przynajmniej w małym stopniu odciążyć psychicznie uczniów. Padł pomysł, aby zorganizować dłuższą wycieczkę (...). Wychowawczyni była zadowolona z pomysłu i powiedziała, że na dniach zaproponuje plan wycieczki i koszta” - pisze w liście czytelniczka portalu. Po kilku dniach nauczycielka rozesłała rodzicom wiadomość dotyczącą wyjazdu wraz ze szczegółami. Padło na Dubaj.

Koszt wycieczki szkolnej za granicę na pięć dni

Nie sam kierunek jednak okazał się ogromnym zaskoczeniem. Według informacji przekazanych przez wychowawczynię cena wycieczka miała być kosmicznie wysoka. “Pomyślałam sobie, że sama nie mogę pozwolić sobie na takie wakacje z rodziną, więc dlaczego miałabym puszczać na nie córkę” - pisze kobieta.

“Na dłuższy wyjazd w Polsce jestem na tak, ale wczasy za granicą i jeszcze na pięć dni, to przepraszam, ale nie. Do tego z kosztem prawie 7 tysięcy złotych. Dla mnie temat jest zamknięty” - dodaje pani Justyna. 

Czytaj też: Gorąco przed Sejmem. Policja zatrzymała kilkanaście osób

Czy Dubaj to bezpieczne miejsce dla dzieci? Jakie w Dubaju są atrakcje dla dzieci?

Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do krajów, gdzie panuje najniższy na świecie wskaźnik przestępczości. Jest tam bezpiecznie, jednak ostrożności wszędzie nigdy za wiele. Oczywiście nie można demonizować Dubaju, który do zaoferowania ma naprawdę wiele także dla najmłodszych, natomiast trzeba być przygotowanym na to, że na miejscu można wydać sporo pieniędzy.

Wśród popularnych lokalnych atrakcji, które dzieci wprost uwielbiają są m.in..: Dubajskie Akwarium i Podwodne Zoo, park rozrywki Play DXB, Dubai Parks and Resorts, IMG Worlds of Adventures, Park wodny Aquaventure, Wild Wadi Waterpark, GLITCH, OliOli, Bounce Dubai (trampoliny).

Źródło: Gazeta.pl, gov.pl, VisitDubai.pl

Czytaj też: Popularne uzdrowisko robi kuracjuszy w balona. Gorzej niż patodeweloperka