Turysci.pl > Na topie > Znane biuro podróży chce podbić polski rynek. Turyści pokochają tę ofertę
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 07.11.2023 15:13

Znane biuro podróży chce podbić polski rynek. Turyści pokochają tę ofertę

plaża
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Zima zbliża się wielkimi krokami, ale biura podróży już teraz walczą o klientów, kusząc ich przyszłorocznymi wakacjami. Prawdziwą ekspansję zapowiedziało tureckie Coral Travel, które szturmem podbija polski rynek.

Coral Travel to bez wątpienia jedno z najbardziej rozpoznawalnych biur podróży w Polsce. Wszystko za sprawą jego sztandarowego kierunku Turcji. W 2023 roku aż 40 proc. polskich turystów wybierających ten kraj swoje wczasy zarezerwowało właśnie w Coral Travel.

Turcy coraz pewniejsi w Polsce. Wakacje 2023 rekordowe

Podczas specjalnego gali, która odbyła się w tureckim Kemer, biuro Coral Travel, a także jego turecki partner Odeon Tours, podsumowali sezon 2023. W wydarzeniu oprócz przedstawicieli obu firm udział wzięli również agenci turystyczni i przedstawiciele biur podróży, które promowały markę, a także sprzedawały jej ofertę.

Podczas wystąpienia Burkan Cem Tapan, Dyrektor Generalny Coral Travel Poland przyznał, że tegoroczny sezon przerósł wszelkie oczekiwania. Zwłaszcza że prognozy które go dotyczyły nie były zbyt optymistyczne. Wszystko z powodu rosnących cen i inflacji. Operatorzy spodziewali się mniejszego zainteresowania, a jednak udało się ustanowić kolejny rekord.

– Dzięki Waszemu wsparciu ponownie odnotujemy wzrost o 31 proc. w 2023 r. w porównaniu do 2022 r. W tym momencie chciałbym serdecznie podziękować wam wszystkim tutaj i całej sieci sprzedaży w Polsce. Dziękujemy! – podkreślił Tapan.
 

Coral Travel nie zwalnia tempa. Zapowiedzi na 2024 rok są bardzo ambitne

Uroczysta gala okazała się idealnym miejscem do podzielenia się planami biura na przyszłoroczny sezon. A te są bardzo ambitne. Operator chce wzrosnąć o kolejne 18-20 proc. Zgodnie z założeniami będzie to możliwe dzięki zwiększeniu liczby miejsc w samolotach, a także nowym kierunkom.

– Zamiast bloków z Katowic i Warszawy do Szarm el-Szejk polecą dwa pełne samoloty, podobnie więcej miejsc będzie też na Majorkę i do Tunezji – podkreślił Tapan. Podczas wystąpienia przekazał również informację o nowych trasach z lokalnych lotnisk.

– Po drugie dodając nowe lotniska wylotów dla niektórych kierunków, których wcześniej z nich nie obsługiwaliśmy, np. Dalaman z Wrocławia i Poznania czy Tajlandia z Katowic. Po trzecie poprzez zwiększenie liczby lotów na istniejących lotniskach np. z Rzeszowa do Antalyi będzie pięć wylotów zamiast czterech, podobnie więcej wylotów z Łodzi, Krakowa, Bydgoszczy czy Gdańska. Większość naszych operacji obsługują linie lotnicze z polską załogą, bo lata doświadczeń pokazują, że jest to istotne dla naszych klientów – podkreślił dyrektor Coral Travel.

All inclusive na 2024 rok w sprzedaży. Klientów więcej niż przed rokiem

Czy Coral Travel ma szansę na osiągnięcie zakładanych celów? Na pewno nie będzie to łatwe, ponieważ na polskim rynku coraz śmielej radzi sobie inne tureckie biuro podróży – Anex Tour. Z drugiej strony wyniki sprzedaży oferty First Minute dają operatorowi spore szanse na kolejny rekord.

– W tym sezonie rozpoczęliśmy sprzedaż oferty lato 2024 wcześniej niż w roku poprzednim. Jak na razie sprzedaż jest lepsza niż w latach ubiegłych. Wygląda na to, że wspólnie rozegramy kolejny, dobry sezon – podkreślił Burkan Cem Tapan.