Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Znalazła sposób na bezpieczne plażowanie. Bierze pieluszkę i czekoladowy sos
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 11.05.2024 15:53

Znalazła sposób na bezpieczne plażowanie. Bierze pieluszkę i czekoladowy sos

Turyści na plaży
Fot. Canva/aluxum, TikTok/JanelleandKate

Plażowanie solo ma to do siebie, że często obawiamy się o nasze cenne rzeczy pozostawione na brzegu. Jak uchronić się przed możliwą kradzieżą? Ciekawym, lecz dość nietypowym trikiem podzieliły się na TikToku Janelle i Kate. Ich wspólne konto obserwuje już cztery miliony użytkowników. Jeden z ich filmów dotyczący bezpiecznego plażowania wyświetliło już ponad 36 milionów osób. 

Bezpieczeństwo na plaży. W sezonie grasują tam złodzieje

Sezon wakacyjny zbliża się już wielkimi krokami. Choć do ciepłych krajów turyści podróżują w zasadzie przez cały rok, to latem na plażach obserwuje się prawdziwe tłumy. Kąpiel w morzu czy oceanie jest wówczas naprawdę zbawienny. Jednak często przechodzi nas obawa, czy możemy bezpiecznie pozostawić nasze cenne rzeczy, w tym biżuterię, pieniądze czy telefon komórkowy na kocu?

Kiedy dookoła nas wypoczywają sami obcy plażowicze, zawsze powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Takie mocno oblegane miejsca są wprost idealne dla złodziei, którzy tylko wyczekują, by móc zbliżyć się do naszych koców czy ręczników podczas naszej krótkiej nieobecności. 

Jak zabezpieczyć rzeczy na plaży, by nie zostać okradzionym? Ten trik jest hitem

Niektórzy bez dłuższego zastanowienia zostawiają swoje wartościowe przedmioty na widoku, to ogromny błąd. Inni chowają je do swoich toreb bądź plecaków, ale nie jest to wystarczająco dobra skrytka, choćby dlatego, że wóczas złodzieje zabiorą cały bagaż. Są też tacy, którzy postanawiają swoje osobiste rzeczy pozostawić w hotelu i takie rozwiązanie byłoby najlepsze, jednak nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić.

Czytaj więcej: Biorę truskawki, bezy, śmietanę i robię legendarny angielski deser. Cała rodzina prosi o jeszcze

Okazuje się, że wystarczy niepozorna dziecięca pieluszka, by skutecznie odstraszyć przestępców. To, jak można ją wykorzystać pokazały Janelle i Kate na swoim wspólnie prowadzonym profilu na TikToku o nazwie @janelleandkate. Na opublikowanym nagraniu widać jak jedna z kobiet chowa biżuterię, pieniądze, portfel z dokumentami do środka pieluszki, a następnie ją zawija. Aby mieć pewność, że nie podejdzie złodziej, dodatkowo oblewa wierzch czekoladowym sosem. 

Cenne przedmioty w pieluszce. Zdanie internautów jest podzielone

Wielu ten sposób się spodobał i jak przyznają w komentarzach pod filmem, na pewno go wypróbują. Nie zabrakło jednak takich, którzy uważają, że trik z pieluszką jest mało rozsądnym pomysłem. Dlaczego? Może zdarzyć się tak, że życzliwi sąsiedzi z koca obok zwyczajnie wyrzucą pieluchę do kosza, bądź zabiorą ją ze sobą i także wyrzucą osoby dbające o czystość na plaży publicznej.

Źródło: TikTok

Czytaj też: Perła Opolszczyzny na weekend. Mało turystów tam dociera