Zima zaskoczyła na północywikimedia.commons/ Andrzej Otrębsk (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania

Zima przyszła niespodziewanie szybko. Mieszkańcy Gdańska, Słupska, Kartuz czy Niesiołowic informują media, że dzisiaj rano zaskoczył ich śnieg. Co więcej, prognoza pogody mówi, że może się to powtórzyć. Powinni o tym pamiętać zwłaszcza turyści planujacy weekendowe wyjazdy.

Jak podaje TVN Meteo, zima pojawiła się w niektórych regionach Polski. Takie informacje przysyłają mieszkańcy tych miejsc. W nocy z czwartku na piątek można było zobaczyć opady śniegu w północnej części kraju.

Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotychWyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotychCzytaj dalej

Zima przyszła do Polski. Śnieg na północy

Redaktorzy portalu Kontakt24 podają, że poprószyło w Gdańsku. Z zimowym krajobrazem mogli się też zetknąć mieszkańcy Bytomia, Słupska, Kartuz czy Niesiołowic. W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia, które są na to dowodem. Nagranie z Bytomia znajduje się poniżej.

Prognozy pogody na nadchodzący weekend wskazują, że to nie koniec opadów śniegu. Na Pomorzu, Żuławach, Warmii i Suwalszczyźnie pojawią się chmury kłębiaste. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady.

Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćDoda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościćCzytaj dalej

Przewiduje się możliwość samego śniegu lub deszczu ze śniegiem. Ta druga opcja nie dotyczy północy kraju, a polskich gór. Tam na wysokości powyżej 300-400 metrów nad poziomem morza pojawić się może śnieżna warstwa.

Z tymi informacjami powinni zapoznać się turyści, którzy planują wyjście w góry dzisiaj lub w weekend. Śnieg może spowodować, że będzie niebezpiecznie, dlatego warto pamiętać o odpowiednim obuwiu. Warto zadbać także o ciepłą odzież, ponieważ temperatura może nie być sprzyjająca do wędrówek.

Zima pojawiła się już wcześniej

Śnieg, który pojawił się dzisiaj w nocy, nie jest pierwszą oznaką tegorocznej zimy w Polsce. Już miesiąc temu opady pojawiły się w popularnej miejscowości turystycznej w górach. Mowa oczywiście o Zakopanem.

Wielu turystów ucieszyło się ze śniegu, ponieważ dla wielu osób to urok tego miejsca. Inni nie byli zadowoleni z tak wczesnych oznak zimy. Już wtedy spekulowano, że w innych regionach zima pojawi się z końcem listopada.

Nadchodzi sezon narciarski

Zimowy klimat jest z pewnością dobrą informacją dla wszystkich właścicieli górskich hoteli. Śnieg oznacza przygotowanie stoków narciarskich, a tym samym przyjazd pierwszych turystów. Co roku w polskich górach, kiedy pojawia się pokrywa śnieżna, zjawiają się tłumy fanów narciarstwa.

W tym roku sezon będzie wyglądał inaczej. Powodem jest pandemia koronawirusa. Podczas zimowych wyjazdów będzie trzeba być może przygotować się na kolejne obostrzenia oraz przepisy mające zapewnić bezpieczeństwo.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o wydłużaniu i rozszerzaniu
2. Listy już są rozsyłane. Właściciele aż czterech marek samochodów muszą pilnie zgłosić się do serwisów
3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

- Pracujemy nad tym, aby powoli zbliżać się do sezonu zimowego. Mamy nadzieję, że za 2-3 tygodnie będą gotowe projekty procedur bezpieczeństwa dla stacji narciarskich - mówił jakiś czas temu Andrzej Gut-Mostowy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Polski wytwórca kiełbas dodaje do wyrobów mięso ze ślimaków. Stracisz apetyt na długo
  2. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  3. Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla Polski
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  7. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?

Źródło: TVN24, Wirtualna Polska

Następny artykuł