Turysci.pl
zima francja

fot. twitter.com/ @ClementLanot ·

Stoki zamknięte, w Paryżu jednak mają swój sposób. Francuzi wyszli pozjeżdżać po słynnym wzgórzu

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zima w Europie trwa w najlepsze, jednak nie wszędzie można wyjechać na narty. Stoki zamknięte są również we Francji, paryżanie jednak znaleźli swój sposób, by skorzystać z pogody. Narciarze wybrali się w sobotę na słynne wzgórz

Zima w Paryżu na ogół jest bezśnieżna, więc każdy opad spotyka się z dużym entuzjazmem wśród mieszkańców stolicy Francji. Zwłaszcza, gdy zamknięto stoki. Narciarze wykorzystując warunki pogodowe, w sobote zjeżdżali po cienkiej warstwie białego puchu. Nagranie stało się prawdziwym hitem.

Zima zaskoczyła w Paryżu. Narciarze ruszyli na wzgórze

W sobotę w Paryżu pojawił się wyczekiwany śnieg. Była to niepowtarzalna okazja dla narciarzy, którzy ruszyli na wzgórze Montmartre w pobliżu bazyliki Sacre Coeur. Zdarzenie zostało nagrane przez mieszkańców, który umieścili swoje filmiki w mediach społecznościowych.

- Jazda na nartach na Montmartre? Robiliśmy to już w 1946 roku – komentuje żartobliwie niecodzienne zjawisko dziennik Le Monde. Co ciekawe, wczoraj pisaliśmy o narciarzach, który na wycieczkę wybrali się do lasu w Warszawie.

Nagranie wywołało serię komentarzy, również wśród osób krytykujących decyzję rządu o zamknięciu stoków. Paryżanie zaprosili swoich rodaków do stolicy na „śnieżne szaleństwo". W Polsce również podobna decyzja spotkała się z dużym sprzeciwem. Niektórzy zapowiedzieli nawet otwarcie swoich biznesów mimo restrykcji.

Chociaż w sobotę w regionie stołecznym Ile de France spadło jedynie kilka centymetrów śniegu, silne opady we wschodniej części kraju, m.in. w Alzacji, pozbawiły prądu tysiące gospodarstw domowych. Śnieg całkowicie pokrył również liczne w tym regionie winnice, stanowiąc zagrożenie dla tamtejszego rolnictwa.

Ostrzeżenia pogodowe francuskich służb meteorologicznych zostały wydane dla ponad 30 departamentów z powodu obfitych opadów śniegu. Należy uważać również na jezdniach - towarzysząca opadom gołoledź przyczyniła się też do zakorkowania wielu autostrad.

Montmartre - wielka atrakcja również dla turystów

Montmarte jest historyczną dzielnicą Paryża położoną na wzgórzu o tej samej nazwie. Według wielu turystów jest to najbardziej malownicza część miasta. Właśnie tam swoje dzieła tworzyli m.in. Picasso, Renoir czy Modigliani. Obecnie miejsce to jest niezwykle popularne wśród turystów.

Niemal centralnym punktem jest tam bazylika Sacre Coeur, która dzięki swoim rozmiarom i specyficznemu kolorowi, jest widoczna niemal z każdego punktu miasta. Wprost z niej wychodzi się na Plac Tertre, leżący w samym centrum Montmartre. Nieco poniżej znajduje się muzeum Salvadora Dali, w którym podziwiać można ponad 300 jego prac.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet.pl, podrozepoeuropie.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >