Zima nad morzemfot. wikimedia.org/Guillaume Speurt from Vilnius, Lithuania/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Nie jeździsz nad Bałtyk zimą? Ogromny błąd, warto choć raz zobaczyć Bałtyk w innym wydaniu

Choć zima raczej nie kojarzy się z wyprawami nad morze, taki urlop ma bardzo wiele zalet. Większość Polaków woli odwiedzać Bałtyk latem, a to ogromny błąd. Poza sezonem stężenie jodu w powietrzu jest znacznie wyższe niż w wakacje, co z kolei pozytywnie wpływa na ludzki organizm. Zalet zimowego wyjazdu jest jednak o wiele więcej.

Zima kojarzy się raczej z lepieniem bałwana, jazdą na sankach i nartach czy odpoczynku przy ciepłym kominku, niż ze spacerami po nadmorskich plażach. Niestety, mało kto potrafi docenić polskie morze o tej porze roku, a naprawdę szkoda. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile możemy zyskać na wyjeździe na północ kraju.

Zima nad morzem ma swoje plusy

Kurorty nad polskim morzem przed pandemią oferowały mnóstwo atrakcji nawet podczas zimowych miesięcy. Właściciele chcieli uświadomić Polakom, że mogą do nich przyjeżdżać nie tylko latem. Choć przez kryzys wywołany koronawirusem większość obiektów pozostaje zamkniętych, wciąż warto przemyśleć choć jednodniowy wyjazd nad Bałtyk.

Bałtyk zimą

Bałtyk zimą, fot. pixabay.com/boostylez

Na plażach nie ma wtedy za dużo ludzi, a nawet jeśli na kogoś trafimy, to bardzo możliwe, że jest miejscowym. To również doskonały czas dla wszystkich, którzy chcą w spokoju rozkoszować się szumem fal.

Sam krajobraz jest zniewalający. Mimo że najczęściej dni są pochmurne, w porze jesienno-zimowej liczyć możemy na niepowtarzalną atmosferę. Same plaże wyglądaja niezwykle nostalgicznie i choć lepiej nie zażywać kąpieli, warto cieszyć oczy barwnymi zachodami słońca czy spienionym morzem. Ponadto na plażach zazwyczaj jest o wiele więcej bursztynów niż latem, bowiem nie ma zazwyczaj chętnych do ich zbierania.

Dlaczego jeszcze warto wybrać się zimą nad morze?

Jednym z atutów zimowego wyjazdu nad morze są dokonałe warunki do jazdy na sankach. Z tej opcji powinny ucieszyć się zwłaszcza rodziny z dziećmi, na co dzień mieszkające w miastach. Puste, ośnieżone plaże sprawiają, że jazda na sankach jest łatwa i komfortowa.

Ponadto warto pamiętać, że wspierając nadmorskie biznesy poza sezonem, ma się wpływ na jakość ich usług latem. Zimowe przychody sprawią, że właścicielom łatwiej jest zarządzać finansami.

Część oszczędności zamiast na utrzymanie, może zostać później przeznaczonych na remont lub nowe atrakcje. Co prawda przez pandemię hotele czy atrakcje turystyczne są pozamykane, jednak warto pamiętać o wspieraniu branży w przyszłym sezonie.

Jak widać, zimowe wypady mają wiele zalet, nie zapominajmy jednak również o własnej wygodzie i komforcie. Poza sezonem nad Bałtykiem wieją silne wiatry, powietrze jest wilgotne, a temperatura odczuwalna może przeszkadzać w zwiedzaniu. Konieczy jest zatem ciepły ubiór, najlepiej odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz zakładanie ubrań na cebulkę. To pozwoli nam cieszyć się pięknymi widokami, bez myślenia o przymrozkach.

To, że Bałtyk warto odwiedzić również zimą, udowadniali w rozmowie z turystami również dziennikarze KoszalinInfoTV.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Polska Travel

Następny artykuł