Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Zdradzili, jak zaoszczędzić na biletach lotniczych linii Ryanair. To kilka prostych trików
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 03.10.2023 14:38

Zdradzili, jak zaoszczędzić na biletach lotniczych linii Ryanair. To kilka prostych trików

Samolot
Fot. Shutterstock/pio3-zdjęcie ilustracyjne

Eksperci ds. podróży w magazynie “Which?” połączyli siły z Mirror, by podzielić kilkoma prostymi trikami. Oto najlepsze wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze na tanich lotach liniami Ryanair.

“(...)W większości przypadków stwierdziliśmy, że podróżnym lepiej jest ręcznie dodać do taryfy podstawowej „dodatki”, takie jak wybór miejsc i bagaż, ponieważ jest to często tańsze” - zdradza ekspert Rory Boland.

Czy można zaoszczędzić na locie liniami Ryanair?

Ryanair jest znany ze swoich niedrogich biletów, ale teraz eksperci ds. podróży ujawnili dodatkowe sposoby, w jakie podróżni, a szczególnie Brytyjczycy mogą zaoszczędzić pieniądze na lotach – w tym sposoby obejścia niektórych dodatkowych opłat.

Od sprawdzania przeliczania walut po przestrzeganie zasad dotyczących bagażu podręcznego – istnieje wiele sposobów, aby nie naruszyć tych zasad. Chociaż Ryanair to jedna z linii lotniczych odnoszących największe sukcesy na świecie pod względem liczby pasażerów, podróżni nie zawsze są wielkimi fanami dodatków do biletów, jakie oferuje linia lotnicza.

Dodatki do biletów lotniczych. Co radzą eksperci?

Rory Boland, redaktor Which? Travel stwierdził, że „linia lotnicza oferuje gamę różnych taryf z różnymi dodatkami, które mogą utrudniać pasażerom zrozumienie, która opcja jest naprawdę najtańsza”. Przyznał, że kiedy zespół przeanalizował liczby, stawki linii lotniczych nie zawsze były bardziej konkurencyjne.

Dodał: „Kilka prostych wskazówek obejmuje wybranie zewnętrznego ubezpieczyciela podróżnego i pozwolenie bankowi na dokonanie przeliczenia waluty w przypadku lotów, których ceny nie są wyceniane w funtach - stawki Ryanair są często znacznie mniej konkurencyjne. Ceny wahają się od „podstawowych” aż do „Flexi Plus”, ale w większości przypadków stwierdziliśmy, że podróżnym lepiej jest ręcznie dodać do taryfy podstawowej „dodatki”, takie jak wybór miejsc i bagaż, ponieważ jest to często tańsze”.

Cena biletu lotniczego w innej walucie. Co trzeba wiedzieć?

Jeśli podróżny rezerwuje bilet rozpoczynający się za granicą i kończący lot do Wielkiej Brytanii, Ryanair i inne linie lotnicze podają cenę biletu w walucie kraju, z którego odlatujesz. Na przykład czteroosobowa rodzina lecąca z Alicante zapłaciłaby obecnie za tę podróż ok. 1272 euro. Następnie Ryanair przelicza to na funty - ok. 1166 funtów.

Jak zdradzają eksperci, można zrezygnować z automatycznego współczynnika konwersji Ryanair, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Najpierw należy kliknąć „Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym gwarantowanym kursie wymiany?” Następnie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że można zrezygnować z własnej konwersji, odznaczając odpowiednie pole. Podróżny zostanie ostrzeżony, że linia lotnicza „zaleca, abyś nie odznaczał tego pola wyboru, aby otrzymać nasz gwarantowany kurs wymiany”, ale nie musisz stosować się do tej rady.

Taryfa Flexi Plus. Czy opłaca się podróżnym ją wybierać?

Dodatkową ofertą linii Ryanair jest taryfa Flexi Plus. Według ekspertów portalu nie zawsze jest to najlepsza opcja. Oferuje takie korzyści, jak prawo do zmiany lotu bez opłat, możliwość wyboru miejsca z większą przestrzenią na nogi, szybką kontrolę bezpieczeństwa i dwa bagaże kabinowe.

Flexi Plus kosztuje dodatkowo np. 354 GBP za parę lecącą z Londynu do Alicante, ale te same dodatki, pomijając bezpłatną zmianę lotu, kupowane osobno, są ok. 186-168 GBP tańsze niż Flexi Plus.