Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Zdradza prosty sposób na pozbycie się komarów. Wystarczą szyszki i puszka
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 07.06.2024 10:28

Zdradza prosty sposób na pozbycie się komarów. Wystarczą szyszki i puszka

Sposób na komary
Fot. canva / TikTok bushcraftescapemaanitou

Któż z nas nie doświadczył takiej sytuacji: cudowny wypoczynek na łonie natury, który przerywają uporczywe chmary komarów. Jest jednak sposób, dzięki któremu te historie nie muszą więcej się powtarzać. Jeśli piesze wycieczki po terenach zielonych to Wasza ulubiona forma spędzania czasu, koniecznie musicie znać ten trik przeciwko komarom.

Wystarczą szyszki i puszka

Ekspert do spraw bushcraftu, a więc obcowania z dziką naturą, radzi na TikToku, że do pozbycia się komarów nie potrzeba wiele. Musimy jedynie pozbierać szyszki, najlepiej świeże, aby były zamknięte i posiadały nasiona. Potrzebna będzie jeszcze puszka i coś do rozpałki, a o to w lesie nietrudno. 

Ekspert tłumaczy

- Z puszki musimy przygotować piecyk, w którym będziemy doprowadzać do żarzenia się szyszek. Musi powstać delikatny dym, który będzie odstraszał wszystkie owady, a przede wszystkim komary - tłumaczy użytkownik “bushcraftescapemaanitou” na swoim TikToku. Ze sposobem wykonania podręcznego piecyka z puszki możecie się zapoznać na jego nagraniu.  

@bushcraftescapemaanitou Oto skuteczny sposób na pozbycie się komarów w terenie przy minimalnym wykorzystaniu środków! Wystarczą szyszki i puszka, a ja pokażę ci, jak je wykorzystać. #survival #odstraszaniekomarów #szyszki #puszka #pułapka #przetrwanie #outdoor #natura #sztukaprzetrwania #overcomingnature #przygoda #nocywilderness #samoobrona #campinglife #insekty #dzikaprzyroda ♬ dźwięk oryginalny - batar-survival.pl

Sposób na każde warunki

Gdy nasz piecyk jest gotowy, możemy tam rozpalić ogień oraz powoli dozować szyszki, tak aby osiągnąć oczekiwany dym. Oczywiście puszkę musimy ustawić zgodnie z kierunkiem wiatru, aby jak najbardziej skutecznie odstraszyć niechciane owady. Sposób ten jest idealny na wszelkiego rodzaju biwaki i spędzanie czasu w lesie oraz nad wodą, gdzie nie brakuje komarów.  

Czytaj więcej: Pokrój drobno truskawki i zalej je mlekiem skondensowanym. Po chwili przetrzesz oczy ze zdumienia