Turysci.pl
zasady w hotelach

fot. turysci.pl

7 niepisanych zasad, które obowiązują w hotelach. Lepiej je znać, są takie same na całym świecie

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Milena Żebrowska

Udostępnij:

Zasady, które obowiązują w danym obiekcie noclegowym, zwykle są spisane i dostępne w każdym z pokoi. Jest jeszcze kilka innych reguł, o których nie piszą właściciele, lecz dobrze jest je znać, by nie wyjść na ignoranta.

Zasady panujące w hotelach są ogólnie znane i obowiązują na całym świecie. Siedem podstawowych reguł pozwala zweryfikować, czy turysta jest obyty z podróżowaniem, czy nie wie jak się zachować. Obsługa hotelowa będzie nam wdzięczna, jeśli zrobimy kilka rzeczy, które nie wymagają od nas wysiłku, a znacznie ułatwią im pracę.

1. Ręczniki

Zużyte ręczniki możemy zostawić na wieszaku lub podłodze. Od miejsca, w którym się znajdą, zależy, czy zostaną wymienione na świeże, czy nie. Zwykle jeśli powiesimy je na haczyku lub poskładamy w kostkę, zostaną uznane za czyste. Te pozostawione na podłodze są wyraźnym sygnałem, że oczekujemy śweżego kompletu.

2. Łóżko

Ścielenie łóżka jest zbędne. Obsługa hotelowa zmieni pościel i ułoży ją po swojemu, dlatego nasze wysiłki pójdą na marne. Lepiej zostawić wszystko tak, jak było gdy wstaliśmy z łóżka.

3. Napiwek

Zostawienie napiwku nie jest naszym obowiązkiem, ale jest mile widziane. Obsługa hotelowa, zwłaszcza w krajach rozwijających się, otrzymuje niskie pensje. To dzięki napiwkom są w stanie się utrzymać, często mając na głowie kilkuosobową rodzinę. Dla nas 1 dolar to niedużo, ale obsłudze może zrobić znaczną różnicę. Jeśli chcemy ich wspomóc, możemy rozłożyć kwotę, którą chcemy przeznaczyć na napiwki, na mniejsze sumy i codziennie dawać po trochę, ponieważ różne osoby przychodzą sprzątać nasz pokój.

4. Śmieci

Pozostawienie po sobie śmieci rozrzuconych po pokoju jest po prostu niegrzeczne. Wystarczy wrzucić wszystkie niepotrzebne rzeczy do kosza lub poprosić o dodatkowy worek, jeśli zebrało się ich więcej. Nie jest to obowiązek, ale ten drobny gest sprawi, że zostaniemy dobrze zapamiętani.

5. Okna

Jeśli pokój jest wyposażony w klimatyzację, otwieranie okien nie jest potrzebne. Jeśli jednak nie jest zamontowana, dobrym zwyczajem jest pozostawienie uchylonego okna, dzięki czemu pokój przewietrzy się po nocy. Obsługa zawsze to robi od razu po wejściu do pokoju, a my możemy zostawić im przyjemną atmosferę wychodząc.

6. Dodatkowe przedmioty

W pokoju oprócz podstawowych mebli znajduje się wiele różnych przedmiotów. Odłożenie na miejsce pilota od telewizora czy odstawienie krzesła na swoje miejsce ułatwi sprawdzenie pokoju. Po naszym wyjściu sprawdzane jest, czy nie zaginęła żadna z rzeczy oraz czy korzystaliśmy z płatnych przekąsek.

7. Niepotrzebne przedmioty

Jeśli podróżujemy w pojedynkę, bardzo często otrzymujemy pokój dwuosobowy. W takim wypadku lepiej nie przekładać dodatkowego kompletu pościeli, co mogłoby sugerować, że był tak ktoś oprócz nas. Przy rozliczeniu może nas spotkać niemiła niespodzianka, jeśli zostanie doliczone wyrównanie do pokoju dwuosobowego.

Źródło: Genialne

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >