Turysci.pl
Zakopane - ile kosztują wakacje?

Fot. flickr.com/Jose A./ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Cena za wjazd na Kasprowy Wierch to kosmos

1 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w kraju. W tym roku duża ilość osób spodziewa się wzrostu cen z powodu epidemii koronawirusa. Ile kosztują wakacje w góralskim mieście?

Zakopane to najpopularniejsze miasto w polskich górach. W tym roku większość Polaków zdecydowała się na wakacje w kraju z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. W związku z tym wielu przyjezdnych spodziewa się wyższych cen. Wiemy, ile kosztują wakacje w Zakopanem. Ceny nie są niskie. 

Zakopane - ile zapłacimy za wakacje?

Jedna z największych atrakcji w Zakopanem to Kasprowy Wierch. Okazuje się jednak, że wejście na górę jest dość kosztowne. W przedsprzedaży bilet kosztuje aż 119 złotych. Bilet ulgowy jest tańszy o 20 złotych. Turyści zauważają, że ceny w rezerwacji online są wyższe niż w kasie na miejscu. Tam zapłacimy 20 złotych mniej niż przez internet. Trzeba jednak liczyć się z tym, że mogą pojawić się tłumy. Co więcej, jeżeli ktoś chce zjechać z góry kolejką górską, musi przygotować 75 złotych. 

Nie wszystkie ceny są tak wysokie. Za 15 złotych można wjechać na skocznię narciarską. Z kolei wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego to koszt 6 złotych. Jeżeli chodzi o transport, to w Zakopanem popularne są busy. Najtańszy przejazd to koszt 4 złote, natomiast najdroższy 10. Tym busem można pojechać do Palenicy Białczańskiej.

Wyjeżdżając na wakacje, nie można zapomnieć o znalezieniu noclegu. Nocowanie w pensjonacie kosztuje ponad 100 złotych. Można też znaleźć tańsze oferty, za około 40 złotych, jednak zazwyczaj nie mają one w ofercie łazienek. 

W czasie wakacji istotna jest kwestia posiłków. Warto szukać zestawów tzn. "danie dnia". W takiej ofercie zazwyczaj są zupa i drugie danie. Taki posiłek kosztuje między 12 a 14 złotych. Trochę więcej za obiad zapłaci się w górskim schronisku. Będąc w Zakopanem, warto spróbować tamtejszych przysmaków.

Za kwaśnicę trzeba zapłacić 17 złotych, a za średniej wielkości oscypek około 9 złotych. Szklanka grzanego wina kosztuje 2 złote mniej. Na wakacjach nie brakuje również piwa i lodów. Za piwo zapłaci się od 5 do 12 złotych, w zależności od wielkości. Natomiast cena kulki lodów to około 5 złotych. Więcej o Zakopanem można przeczytać tutaj.

Źródło: dzienniklodzki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >