Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Za weekend w tych hotelach Polak musi pracować kilka miesięcy. Splendor aż kipi
Jakub Mazurkiewicz
Jakub Mazurkiewicz 28.04.2024 19:48

Za weekend w tych hotelach Polak musi pracować kilka miesięcy. Splendor aż kipi

Hotel Rafles Europejski Warszawa
fot. Anna Timoshenko/Shitterstock

Większość turystów poszukując miejsca noclegowego, przede wszystkim kieruje się ceną. Nie lubimy przepłacać i wybieramy te miejsca, gdzie standardy spełniają nasze oczekiwania, a cena “nie zwala z nóg”. Są jednak w polskiej bazie hotelowej miejsca, gdzie na jedną noc przeciętny Polak pracować musi nawet kilka miesięcy!
 

Najbardziej prestiżowe hotele w Polsce

O tym, że ceny luksusowych hoteli na świecie mogą szokować, wiemy doskonale. Jednak również w Polsce znajdziemy hotele najczęściej wybierane dla odwiedzających nasz kraj VIP-ów, najważniejszych osobistości ze świata polityki czy biznesu. Miejsca te zachwycają zdecydowanie ponadprzeciętnym standardem. Jednak proporcjonalnie do udogodnień wysoka jest także cena…
 

Najdroższe apartamenty stolicy

Lokalizacja najbardziej kosztownych, hotelowych apartamentów nie budzi szczególnych wątpliwości. Jest to oczywiście Warszawa. Ze względu na to, że stolica jest najczęściej odwiedzanym punktem przez m.in. polityków rangi światowej, to właśnie tam znajdziemy hotele, gdzie cena za noc równa się niemal rocznym zarobkom wielu Polaków.

Na szczycie listy najdroższych Polskich hoteli plasuje się Raffles Europejski. Hotel gwarantuje niewątpliwie najwyższy standard. O ile ceny standardowych pokoi dla dwóch osób na weekend 5-7 lipca br. wahają się nawet od 4 do ponad 12 tys. zł, to za najbardziej luksusowy apartament o wielkości 228 m2 zapłacimy nawet 28 tysięcy złotych za jedną noc!
Biorąc pod uwagę, że wysokość najniższego wynagrodzenia krajowego brutto od 1 stycznia 2024 wynosi 4242 zł, to większość Polaków, żeby pozwolić sobie na jedną dobę w prestiżowym apartamencie, musiałaby pracować ponad pół roku!

Na osoby, które mogą pozwolić sobie na tak kosztowny pobyt, czeka ogromna strefa SPA, śniadania à la carte, palarnia cygar, a także lokaje do usług przez całą dobę.

Z najwyższymi cenami nie tylko Warszawa

Na liście najdroższych hoteli w kraju znajdziemy także wiele obiektów ulokowanych także poza Warszawą. Między innymi kojarzący się wielu z luksusem sopocki Sofitel Grand Hotel. Mimo że cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku warszawskiego obiektu, to i tak pobyt jest dość kosztowny. Za jedną noc w apartamencie prezydenckim Gen. Charlesa De Geaulle’a zapłacimy ponad 6600 złotych! Apartament oferuje ponad 100 metrów przestrzeni, dwie łazienki, a także taras z widokiem na morze.

Niebotyczną kwotę za pobyt musielibyśmy zapłacić także za wynajem apartamentu w Heron Live Hotel w Gródku nad Dunajcem. Za ponad 200 metrowy apartament SKY Penthouse z widokiem na jezioro, dwiema łazienkami, sauną fińską, a także prywatnym jaccuzi, podczas czerwcowego długiego weekendu zapłacimy nawet 12 tysięcy złotych za noc! Takie ceny możemy znaleźć w systemie rezerwacyjnym hotelu. O ile udogodnienia są naprawdę kuszące, to cena najdroższych obiektów w Polsce zdecydowanie studzi entuzjazm…
 
Czytaj więcej: Jechałam słynnym tunelem w Świnoujściu. “W sezonie może być problem”