wyspa miejscem tragediiWikimedia MOs810 CC BY-SA 4.0

Lubiana polska atrakcja była miejscem tragedii. W pobliżu nadal stoi pałac ekscentrycznego hrabiego

Wyspa Edwarda to niecodzienna atrakcja w Polsce. Równie osobliwy był hrabia, który w przeszłości odwiedzał jej teren. Ekscentryczny szlachcic pozostawił po sobie piękny pałac w Rogalinie oraz kilka dziwacznych historii. Jedna z nich wiąże się z samobójczą śmiercią, która została opisana przez historyków. Interesująca wyspa znajduje się w Wielkopolsce.

Wyspa Edwarda to miejsce ze szczególną historią. W przeszłości odwiedzał ją ekscentryczny hrabia, który podobno ukrył na niej swój wielki skarb. Perła Wielkopolski to również znana atrakcja turystyczna. Podróżni mogą też podziwiać stojący w Rogalinie pałac Edwarda. Chociaż z prac historyków wynika, że szlachcic wiódł bardzo barwne życie, to niespodziewanie postanowił je zakończyć, popełniając samobójstwo. Sposób, w jaki to zrobił, nadal szokuje.

IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznieIMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznieCzytaj dalej

Położona na Jeziorze Raczyńskim wyspa 20 stycznia 1845 roku była otoczona lodem. Hrabia Edward Raczyński opuścił swój Pałac w Rogalinie i udał się tam w konkretnym celu. Szlachcic odprawił swojego lokaja i odebrał sobie życie. Domownicy hrabiego znaleźli jego ciało na drugi dzień. Opisany przez historyków widok był bardzo makabryczny. Wiele wskazuje na to, że Edward, który prowadził ekscentryczne i barwne życie, postanowił popełnić samobójstwo w równie zjawiskowy sposób.

Wyspa Edwarda i jej tajemnice

Wyspa Edwarda ma powierzchnię około 3 hektarów i położona jest w gminie Zaniemyśl. Legendy mówią, że hrabia, który w był jedną z najbardziej znanych osób w Wielkopolsce, ukrył na niej swój skarb. Chociaż szlachcic nie mógł narzekać na brak bogactwa, jego życie było coraz smutniejsze. Hrabia przeszedł wylew, który jeszcze bardziej pogłębił jego depresję, ta natomiast przyprawiała szlachcica o myśli samobójcze. Wreszcie Edward odstrzelił sobie głowę za pomocą armaty.

- Kula rozerwała prawie całą jego głowę, rozrzucając w dość dużym promieniu od armatki cząstki mózgu i czaszki - fragment książki o Raczyńskim napisanej przez poznańskiego historyka prof. Witolda Molika ("Edward Raczyński 1786-1845", Poznań 1999) cytuje portal Onet.pl.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
2. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna
3. Rząd wyłącza specjalny zasiłek. Zostawił jednak furtkę

Wyspa Edwarda po II Wojnie Światowej stała się miejscem odwiedzanym przez turystów, stając się regionalną atrakcją. Rezydencja hrabiego Raczyńskiego jest jedną z największych atrakcji. Natomiast okolice położonego niedaleko Zaniemyśla to także miejsce, w którym można obejrzeć zabytkowy Kościół św. Wawrzyńca z grobowcem szlachcica. W pobliżu poprowadzono także liczne ścieżki rowerowe, umożliwiające podziwianie malowniczych krajobrazów. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach Czarnolasu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Tak świętuje Wojciech Szczęsny. Pali papierosa razem z trenerem (WIDEO)
  3. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół
  4. Córka Adama Małysza wstawiła piękne zdjęcia. Była w magicznym miejscu
  5. Turystka na szlaku spotkała niedźwiedzia. Trudno uwierzyć, co się stało później [film]
  6. Pięknie jak w Mielnie, ale dużo taniej. Polski kurort, który uwielbiają turyści
  7. Suczka przez całe życie mieszkała w klatce. Nagrano moment, gdy po raz pierwszy wyszła na trawę

Źródło: Onet

Następny artykuł