Wyprawa Robinson. Słynny program TVNyoutube.com/ Jarosław Stolarczyk (screen)

Pamiętacie program "Wyprawa Robinson"? Prowadził go Hubert Urbański

"Wyprawa Robinson" to kultowy program telewizyjny, który wiele lat temu pokazywała telewizja TVN. Prowadzącym był Hubert Urbański. Grupa ludzi wyjechała na bezludną wyspę, gdzie musieli przetrwać bez pomocy. Pamiętacie?

"Wyprawa Robinson" to program typu reality show, który był pokazywany jesienią 2004 roku na antenie stacji TVN. Można było go oglądać w poniedziałki oraz wtorki o godzinie 21:30. Prowadzącym był Hubert Urbański. Jakie były zasady?

"Wyprawa Robinson". Co to za program?

W castingu wyłoniono grupę osiemnastu. Było to dziewięć kobiet i dziewięciu mężczyzn. Wszyscy zostali zabrani na daleką wyprawę w nieznane. Zostawiono ich malezyjskich wyspach Rapang, Tengah oraz Mensirip. Następnie podzielono ich na dwie grupy, które ze sobą rywalizowały. Przez dwa miesiące byli zdani jedynie na siebie.

Żyli w ekstremalnych warunkach, wykonywali przeróżne zadania oraz zmagało się ze własnymi słabościami. Po miesiący uczestnicy, którzy nadal byli w grze, połączyli się w jedną grupę i razem zamieszkali na Mensirip. Od tego momentu każdy walczył indywidualnie o nagrody bądź immunitet. Zwyciężczynią była 22-letnia Katarzyna Drzyżdżyk.

Niestety, choć o show było głośno, nie miał dobrych wyników oglądalności. Z tego powodu nie nakręcono więcej edycji. Po latach wrócił na Polsacie pod nazwą "Wyspa przetrwania", ale również nie odniósł sukcesu.

Program został zrealizowany w oparciu o szwedzki program. Oprócz Polski swoją wersję przygotowały między innymi Dania, Norwegia, Holandia, Belgia, Niemcy, Austria, Estonia, Łotwa, Litwa, Rosja, Grecja i Finlandia. Pamiętacie "Wyprawę Robinson"? Lubiliście ten program? Czekamy na wasze opinie na Facebooku.

Następny artykuł