Turysci.pl
1 osoba nie żyje, wypadek na festiwalu balonowym

Fot. Facebook/Policja w obwodzie chmielnickim

Wypadek podczas festiwalu balonowego. Jedna osoba nie żyje

3 Lutego 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Jedna osoba nie żyje, a pięć zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło podczas festiwalu balonowego na Ukrainie. Balon z pasażerami runął na ziemię w sobotę wieczorem, do zdarzenia doszło niedaleko miasta Chmielnicki.

  • Balon z pasażerami spadł na ziemię w czasie festiwalu balonowego na Ukrainie

  • 1 osoba nie żyje, pięciu pasażerów zostało rannych. Pojawiły się informacje, że kosz mógł zahaczyć o linię wysokiego napięcia

  • Festiwale balonowe cieszą się popularnością w różnych rejonach świata. Rzadko jednak dochodzi na nich do tak tragicznych zdarzeń

Nie żyje jeden z pasażerów, którzy lecieli w koszu balonu napędzanego gorącym powietrzem. Jak przekazała lokalna policja, była to maszyna biorąca udział w festiwalu balonowym niedaleko miasta Chmielnicki.

Wypadek balonu. Nie żyje 1 osoba

Zgodnie z relacjami mediów, w koszu przebywało 6 osób - pilot, małżonkowie z miejscowości Pryluk, dwóch mężczyzn z Khmelnytskyi oraz mieszkaniec powiatu podilskiego.

Paragon nad Jeziorem Zegrzyńskim

Drogo nie tylko nad morzem. Nad jeziorem Zegrzyńskim za obiad też nie płaci się mało

CZYTAJ DALEJ

Jak podają ukraińskie media, powołując się na lokalne media społecznościowe, kosz balonu rzekomo zahaczył o linię wysokiego napięcia. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak jeszcze służby, deklarując rozpoczęcie śledztwa w kierunku narodzenia zasad lotu.

W wyniku upadku balonu zmarł 53-letni mieszkaniec Pryluku. Pozostałe osoby, wraz z 28-letnim polotem, odnieśli różnego rodzaju obrażenia. Zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Szczegóły sprawy zostały opisane przez chmielnicki oddział policji na Facebooku.

Festiwale balonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem

Festiwale balonowe w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie. Początkowo przyciągały głównie miłośników tego sportu, ale obecnie przyciągają też tłumy turystów i fotografów.

Tego wydarzenia odbywają się również na terenie Polski. Jedną z najbardziej lubianych przez turystów imprez jest Fiesta Balonowa organizowana w gminie Iława. Już 4. edycja tego wydarzenia odbędzie się w tym roku w dniach 10-12 kwietnia.

Poprzednie odsłony wydarzenia, wraz z Piknikiem Balonowym, były jednymi z największych imprez turystycznych, które zgromadziły w regonie tłumy. Wraz z pokazami balonów, goście cieszyć się mogą również zabawą taneczną, koncertem oraz szeregiem atrakcji zorganizowanych w stylu pikniku przyjaznego rodzinie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >