Turysci.pl

Fot. Facebook/Policja w obwodzie chmielnickim

Wypadek podczas festiwalu balonowego. Jedna osoba nie żyje

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Jedna osoba nie żyje, a pięć zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło podczas festiwalu balonowego na Ukrainie. Balon z pasażerami runął na ziemię w sobotę wieczorem, do zdarzenia doszło niedaleko miasta Chmielnicki.

  • Balon z pasażerami spadł na ziemię w czasie festiwalu balonowego na Ukrainie

  • 1 osoba nie żyje, pięciu pasażerów zostało rannych. Pojawiły się informacje, że kosz mógł zahaczyć o linię wysokiego napięcia

  • Festiwale balonowe cieszą się popularnością w różnych rejonach świata. Rzadko jednak dochodzi na nich do tak tragicznych zdarzeń

Nie żyje jeden z pasażerów, którzy lecieli w koszu balonu napędzanego gorącym powietrzem. Jak przekazała lokalna policja, była to maszyna biorąca udział w festiwalu balonowym niedaleko miasta Chmielnicki.

Wypadek balonu. Nie żyje 1 osoba

Zgodnie z relacjami mediów, w koszu przebywało 6 osób - pilot, małżonkowie z miejscowości Pryluk, dwóch mężczyzn z Khmelnytskyi oraz mieszkaniec powiatu podilskiego.

Jak podają ukraińskie media, powołując się na lokalne media społecznościowe, kosz balonu rzekomo zahaczył o linię wysokiego napięcia. Wiadomości tej nie potwierdziły jednak jeszcze służby, deklarując rozpoczęcie śledztwa w kierunku narodzenia zasad lotu.

W wyniku upadku balonu zmarł 53-letni mieszkaniec Pryluku. Pozostałe osoby, wraz z 28-letnim polotem, odnieśli różnego rodzaju obrażenia. Zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Szczegóły sprawy zostały opisane przez chmielnicki oddział policji na Facebooku.

https://www.facebook.com/policia.Khmelnytskoi.oblasti/posts/3805165746261479

Festiwale balonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem

Festiwale balonowe w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na Ukrainie, ale w całej Europie. Początkowo przyciągały głównie miłośników tego sportu, ale obecnie przyciągają też tłumy turystów i fotografów.

Tego wydarzenia odbywają się również na terenie Polski. Jedną z najbardziej lubianych przez turystów imprez jest Fiesta Balonowa organizowana w gminie Iława. Już 4. edycja tego wydarzenia odbędzie się w tym roku w dniach 10-12 kwietnia.

Poprzednie odsłony wydarzenia, wraz z Piknikiem Balonowym, były jednymi z największych imprez turystycznych, które zgromadziły w regonie tłumy. Wraz z pokazami balonów, goście cieszyć się mogą również zabawą taneczną, koncertem oraz szeregiem atrakcji zorganizowanych w stylu pikniku przyjaznego rodzinie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]