Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Tragedia na Mazowszu. Nie żyje pilot awionetki
Natalia Księżak
Natalia Księżak 20.09.2023 08:31

Tragedia na Mazowszu. Nie żyje pilot awionetki

wypadek awionetka
Fot. Facebook/ Pomoc Drogowa 24h Białobrzegi

Fatalny wypadek na Mazowszu. Awionetka rozbiła się w miejscowości Brzeska Wola. Na miejsce natychmiast wezwano służby. Ranny pilot został zabrany do szpitala. 

W nocy z wtorku na środę policja przekazała, że 55-latek zmarł.

Wypadek awionetki na Mazowszu

Do zdarzenia doszło po godzinie 17:30 w miejscowości Brzeska Wola (pow. białobrzeski, woj. mazowieckie). Na miejsce natychmiast ruszyli strażacy.

Starszy kapitan Jacek Podwysocki z Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach potwierdził, że dwuosobowa awionetka, którą podróżował 55-letni mężczyzna, spadła na pole.

Pilot awionetki był zakleszczony w maszynie

“Awionetka spadła na pole z uprawą borówek. Samolotem leciał tyko pilot w wieku około 50 lat. Pilot awionetki był zakleszczony w maszynie. Po kilkuminutowej reanimacji został przewieziony do szpitala w Radomiu” – relacjonował w rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. Marcin Sawicki z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

“Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Ze względu na późną porę, oględziny miejsca i maszyny zostały wstrzymane. Mają być wznowione w środę rano” – powiedział policjant.

Na miejscu wypadku pracują służby

"55-letni pilot w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Teraz dostaliśmy informację, że mężczyzna nie żyje" - poinformował asp. Marcin Sawicki z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

O wypadku została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych oraz prokuratura. Policja ustala, do kogo należał samolot. 
 

Tagi: Polska