Turysci.pl
wyjazd włochy świat

fot. pixabay.com/kimbruhn

Bardzo ważny apel celebrytów do turystów z zagranicy. Złota rada

9 Marca 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyjazd za granicę nie jest obecnie rozważaną opcją wśród wielu ludzi. W niektórych państwach sytuacja zdaje się być jeszcze gorsza. Celebryci udostępnili wyjątkowy apel.

Coraz mniej osób bierze pod uwagę wyjazd za granicę, a w niektórych miejscach na świecie ludzie boją się wyjść z domów. Związane jest to z zagrożeniem koronawirusa, który rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. W spontanicznej akcji wielu celebrytów z jednego z najbardziej zagrożonych państw zachęciło to nie robienia pewnej rzeczy.

Nie tylko wyjazd jest ryzykowny

We Włoszech, które są w grupie podwyższonego ryzyka zarażeniem Covid-19, grupa gwiazd w show-biznesu zaangażowała się w akcję społeczną. W swoich mediach społecznościowych zamieścili apel, żeby nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. 

Jest to odpowiedź na apele włoskich lekarzy, którzy zachęcają rodaków, żeby spędzali jak najwięcej czasu w domu, a najlepiej z nich nie wychodzili. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, która w ciągu ostatnich dwóch tygodni zabrała 366 osób. Dotąd zostało potwierdzonych ponad 7 tysięcy zarażeń.

Apele lekarzy o pozostanie w domu są powtarzane w znanych programach rozrywkowych oraz telewizji informacyjnej RAI News 24. Prezenter tejże telewizji i tegorocznej edycji festiwalu w San Remo - Amadeus, udostępnił krótkie nagranie z apelem.

- Pozostańmy w domu. To jedyny sposób, jakim dysponujemy, by nie dopuścić do tego, by koronawirus jeszcze bardziej się szerzył.  Musimy to robić natychmiast - Amadeus zachęcał również, żeby na nowo poznać uroki pozostania w domu.

Natomiast znany włoski rockmen i reżyser - Luciano Ligabue, opublikował na swoim Twitterze post "Sprawa jest poważna, ludzie. Pomóżmy zatrzymać zakażenia". Do akcji włączyli się również między innymi piosenkarze Jovanotti, Tiziano Ferro i Nek oraz aktorka Maria Grazia Cucinotta.

Popularny showman radia, telewizji i estrady Fiorello na swoim Instagramie zamieścił emocjonalny film, w którym wyraża swoje poparcie dla akcji.

- Może byśmy tak posiedzieli w domu? Co to za pomysł chodzić na drinka? Coś okropnego - mówi Fiorello - Chodzenie na spotkania z 30-40 osobami, gdzie wszyscy są poprzylepiani do siebie, bez zachowania odległości jednego metra, co za okropieństwo. - następnie zachęca do pozostania w domu, bo nie ma nic przyjemniejszego niż leżenie na kanapie.

Wszystkie gwiazdy, które wzięły udział w akcji "zostaję w domu" otrzymały podziękowania od ministra kultury Dario Franceschini, który uznał inicjatywę za "bardzo ważny przekaz dla młodzieży".

Źródło: polsatnews.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >