Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Wygrał nawet z Santorini i Wenecją. Polski pałac zachwycił całą Europę
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 02.12.2023 21:02

Wygrał nawet z Santorini i Wenecją. Polski pałac zachwycił całą Europę

Pałac
Fot. Informacja prasowamanowce.pl, Facebook-@Manowce Palace

Pałac Manowce w Polsce zdobył tytuł European Best Wedding Venue, nadany przez European Best Destinations, czyli największą europejską organizację turystyczną. Wygrał nawet z obiektami położonymi na wyspie Santorini, czy portugalskim wybrzeżem Algarve.

Pałac Manowce to nie tylko idealne miejsce na organizację wesela, ale i na wczasy oraz pełen relaks. 

Polski pałac doceniony przez europejską organizację turystyczną

Pałac Manowce znalazł uznanie przede wszystkim za nietuzinkowe połączenie malowniczego położenia z ekskluzywnymi wnętrzami, ale i za pełen profesjonalizm, jaki oferowany jest parom młodym, organizującym w obiekcie wesele. To zabytkowa nieruchomość niedaleko Szczecina, leżąca tuż nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego. Otoczony puszczą sprawia wrażenie idealnego miejsca także do wypoczynku.

Architektura obiektu wprost zachwyca. Pałac zbudowano na samym początku XX wieku, a kilka lat temu doczekał się renowacji. Zachowano jednak wierność pierwotnej wizji okazałej wiejskiej posiadłości. 

Pałac Manowce najlepszym miejscem w Europie na wesela

European Best Destination to organizacja, która promuje kulturę i turystykę na kontynencie. Każdego roku organizuje różne konkursy, m.in. na miasto najbardziej warte odwiedzenia, czy najlepszy kierunek podróży. Uzyskany tytuł to nie tylko ogromny prestiż, ale i zaistnienie w świecie oraz przyciągnięcie nowych turystów. Organizacja do tej pory doceniła pięć miast z Polski, a na oficjalnej stronie w ostatnim czasie poruszyła nawet temat polskich jarmarków Bożonarodzeniowych.

“To wyjątkowe wyróżnienie dla całego zespołu Pałacu Manowce oraz wynikająca z tego ogromna odpowiedzialność. Jest to nie tylko kolejny wyraz uznania dla samego obiektu, ale także docenienie niezwykłych walorów krajobrazowych i turystycznych naszego regionu” - powiedziała Joanna Sinkiewicz, menedżer sprzedaży i organizacji eventów w Pałacu Manowce. 

Pałac nad Zalewem Szczecińskim to idealne miejsce na spokojny wypoczynek

Choć pałac został doceniony pod względem organizacji wesel, to jest również odpowiednim miejscem do wypoczynku i relaksu. Latem można tam opalać się na prywatnym brzegu zalewu, zbierać w lesie grzywy oraz korzystać nieodpłatnie z kajaków, desek SUP, łodzi rybackiej, wędek i rowerów. Goście mają możliwość udania się również do bio sauny, czy skorzystania z aktywności takich jak jazda konna czy żeglowanie.

“Organizujemy nie tylko wesela, lecz również pobyty wakacyjne i spotkania firmowe. Myślę, że dzięki temu wyróżnieniu przyciągniemy jeszcze więcej gości z całego świata, którzy odkryją Polskę jako nowe, atrakcyjne miejsce” - dodaje Joanna Sinkiewicz.