Turysci.pl > Polska > Porażające odkrycie nad morzem. Nie było wyjścia. Musiała interweniować policja
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 24.03.2022 22:07

Porażające odkrycie nad morzem. Nie było wyjścia. Musiała interweniować policja

wydarzenia policja interweniowała
Fot. Pixabay.com/arembowski

Wydarzenia w powiecie wejherowskim wywołały szok. Policja doprowadziła do zatrzymania 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli aż 11 kilogramów nielegalnych substancji psychotropowych. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nad operacją pracowały służby ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska.

Wydarzenia w powiecie wejherowskim skończyły się zatrzymaniem 2 podejrzanych, którzy przewozili w torbach zakazane substancje. Do kolejnego mężczyzny służby dotarły w trakcie przeszukiwania mieszkania, w którym znaleziono 11 kilogramów narkotyków. W akcji brali udział kryminalni ze Starogardu Gdańskiego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wydarzenia w powiecie wejherowskim: zabezpieczono 11 kilogramów narkotyków

Po tym, jak 22 sierpnia w powiecie wejherowskim doszło do szokującego wydarzenia, podczas którego zatrzymano 3 osoby, szczegóły dotyczące całej operacji przekazał asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik prasowy KPP Starogard Gdański. Zatrzymani mężczyźni byli podejrzani o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,5 kilograma amfetaminy oraz blisko 8 kilogramów marihuany.

- Do zatrzymań doszło w sobotnie popołudnie, w jednej z miejscowości na terenie powiatu Wejherowskiego - słowa asp. sztab. Marcina Kunki, rzecznika prasowego KPP Starogard Gdański cytuje Dziennik Bałtycki.

- Dwóch z zatrzymanych mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, gdy przewozili środki odurzające. Miały one trafić do dziupli narkotykowej, która mieściła się jednym z budynków wielorodzinnych. Trzeci z podejrzanych został zatrzymany w czasie przeszukania mieszkania, do którego były przerzucane środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności procesowych, policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu próżniowo pakowane worki z suszem roślinnym oraz dwie precyzyjne wagi elektroniczne. Narkotyki ukryte były w walizce przy łóżku oraz w lodówce - relacjonuje Kunka.

Wydarzenia zakończyły się sporządzeniem dokumentacji procesowej z przeprowadzonych czynności, natomiast podejrzanych przetransportowano do starogardzkiej komendy. Dnia 24 sierpnia zatrzymanym mężczyznom przedstawiono już zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Po tym, jak doszło do szokującego wydarzenia, policja wystąpiła do sądu za pośrednictwem prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych mężczyzn tymczasowego aresztu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy rówież o sytuacji na Pomorzu, w związku z którą jedna osoba straciła życie.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Tagi: Polska