Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Wrzuć monety do umywalki. Podziękujesz nam za uratowanie wyjazdu
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 22.10.2023 18:20

Wrzuć monety do umywalki. Podziękujesz nam za uratowanie wyjazdu

Monety w umywalce
Fot. Turyści.pl

Osoby, które często podróżują, wypracowały szereg sposobów na to, jak radzić sobie w sytuacjach podbramkowych. Jednym z mniej znanych, ale bardzo pomocnych trików jest wrzucenie monet do umywalki.

Zdarzyło ci się zaplamić ulubioną bluzkę podczas wakacji? A może śpieszysz się na ważne spotkanie, a na twoich spodniach wylądowało masło z porannej kanapki? Jeżeli kiedykolwiek przydarzy ci się taka sytuacja, będziesz wiedział, jak jej zaradzić.

Wrzuć monety do umywalki i zalej wodą. Genialny sposób na uratowanie wakacji

Jeżeli nocujesz w hotelach o wyższym standardzie, najpewniej możesz skorzystać z miejscowej pralni. Usługa ta bywa wliczona w cenę noclegu, lub należy za nią dodatkowo zapłacić. Co jednak, kiedy potrzebujesz coś uprać, a w pokoju nie ma miski, ani korka do umywalki?

W takich momentach z pomocą przychodzi trik wielu podróżników. Jak się okazuje, wystarczy, że wrzucisz do umywalki lub wanny kilka monet, a także kawałek plastikowego worka. Efekt cię zaskoczy.
 

Prowizoryczny korek do umywalki

Kiedy odkręcisz wodę, zobaczysz, że monety dociskają foliowy worek do odpływu, tym samym skutecznie go zatykając. Dzięki temu woda nie będzie uciekać z umywalki, a ty będziesz mieć szansę na upranie zabrudzonej odzieży.

Ten sposób nie jest jednak idealny. Działa on w zasadzie tylko w przypadku umywalek i wanien z klasycznym odpływem z siatką. Jeżeli w twoim hotelu wygląda on inaczej, np. ma jedną dużą dziurę, wówczas monety wpadną do odpływu i nie będziesz mógł ich wyjąć.

Jak uprasować koszulę lub sukienkę w podróży? Tak robią to stewardessy

Kolejnym problem, z którym mierzy się wiele osób w podróży, jest prasowanie. Oczywiście są odpowiednie techniki składania ubrań, które go eliminują, jednak najczęściej, kiedy wyjmujemy odzież z walizki, nie prezentuje się ona atrakcyjnie.

Tu również można poradzić sobie sprytnym trikiem. Wystarczy umieścić koszulę czy sukienkę, które chcemy wyprasować, na wieszaku, a następnie zawiesić je na zewnętrznej stronie kabiny prysznicowej. Kiedy będziemy brać gorącą kąpiel, para wodna wpłynie pozytywnie na zmarszczki na ubraniach, skutecznie je prostując. Efekt nie będzie taki jak po prasowaniu, ale ubranie na pewno będzie wyglądało schludnie.