Turysci.pl
Włochy nadzwyczajny nadzór

Wikimedia Klimasp CC BY-SA 3.0

Nadzwyczajny nadzór na popularnej plaży. Turyści będą zaskoczeni, co ich czeka na rajskiej wyspie

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Włochy postanowiły objąć rajską wyspę specjalnym nadzorem. W związku z decyzją władz uwielbiane przez turystów plaże będą szczegółowo kontrolowane. Podróżni mogą być zaskoczeni nowymi procedurami dotyczącymi obiektu. Zalecenia obejmuj

Włochy już od jakiegoś czasu obserwują plaże na rajskiej wyspie Budelli w archipelagu Maddalena, które są zagrożone erozją. W związku z tym zjawiskiem postanowiono objąć wybrzeże nadzwyczajnym nadzorem. Procedury wprowadzone na terenie chętnie odwiedzanym przez turystów początkowo mogą wywołać niemałe zdziwienie. Zwłaszcza że odwiedzający kąpieliska będą musieli pozbyć się każdego ziarenka piasku przed wyjściem. To jednak nie koniec specjalnych warunków.

Na brzegach znanej turystom z całego świata wyspy Włochy wprowadziły specjalne zalecenia, które mają zapobiegać erozji. Na plażach uwielbianej przez turystów Budelli położonej niedaleko Sardynii od wtorku tj. 28 lipca br. nie można rozkładać parasoli oraz parawanów. Odwiedzający obowiązuje również zakaz kładzenia ręczników, koców, toreb i plecaków. Szczególne kontrole panują również podczas opuszczania terenów brzegowych. Każdy zobowiązany jest przed wyjściem do oczyszczenia skóry, ubrań, butów oraz przedmiotów osobistych z piasku.

Włochy obejmują nadzwyczajnym nadzorem plaże na wyspie Budelli

Włochy przykładają szczególną uwagę do swojej rajskiej wyspy, która jest zagrożona erozją. Dlatego odwiedzający na plażach nie mogą zabrać ze sobą nawet najmniejszej ilości piasku. Specjalny nadzór wiąże się więc z dokładnym oczyszczeniem całego ciała oraz rzeczy osobistych przed opuszczeniem plaż. Decyzja została podjęta przez dyrekcję parku narodowego archipelagu Maddalena. W związku z tym, że wybrzeża są bardzo często odwiedzane przez turystów w sezonie wakacyjnym, postanowiono wdrożyć nadzwyczajne procedury.

W sezonie letnim Włochy obserwują zwiększony ruch turystów na wyspie Budelli. Po tym, jak postanowiono wprowadzić nadzór, odwiedzający mogą przebywać na plaży od godziny 10:30 do 16:00. W dodatku podróżni mają taką możliwość tylko, jeśli przypływają na wyspę statkiem, który ma zgodę dyrekcji parku. Pasażerowie przebywający na prywatnych jachtach mogą jedynie obserwować wyspę z daleka. Radykalna decyzja parku narodowego jest spowodowana głęboką erozją i znaczną redukcją dostępnych plaż.

W ciągu 20 lat Włochy zaobserwowały zmniejszenie się powierzchni wybrzeży o połowę. W dodatku zauważono, że liczne grupy turystów masowo wynoszą wyjątkowo piękny i cenny piasek z plaż. Niektórzy robią to nieumyślnie - przenosząc piasek na rzeczach osobistych - inni natomiast celowo zabierają ziarenka na pamiątkę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkich kontrolach nad polskim morzem.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: RMF 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >