wizzair pan krystianFot. pixabay.com/ skyradar

Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje

Wizzair powinien oddać panu Krystianowi 3 tysiące złotych już prawie 2 miesiące temu. Do dzisiaj mężczyzna nie zobaczył ani złotówki. W podobnej sytuacji jest wielu podróżnych.

Pan Krystian wiosną zarezerwował lot linią Wizzair dla siebie i swojej rodziny. Niestety nie doszedł on do skutku, a mężczyzna do dzisiaj nie zobaczył zwrotu w wysokości 3 tysięcy złotych.

Z samego rana wprowadzili obostrzenie, mamy potwierdzenie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriamiZ samego rana wprowadzili obostrzenie, mamy potwierdzenie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriamiCzytaj dalej

Pan Krystian czeka na zwrot od Wizzair już 2 miesiące

Wiosną pan Krystian zarezerwował dwa loty dla siebie i rodziny na Wyspy Kanaryjskie. Pierwszy z nich dla dwojga dorosłych i trójki dzieci kosztował 2090, a następny - już tylko dla dorosłych - blisko 900 zł. Pierwszy wyjazd trwać miał 10 dni, kolejny natomiast na tydzień.

- We wrześniu okazało się, że Wizzair zmienił warunki podróży i pierwszy pobyt skrócił o cztery dni, a drugi o pięć dni. Wyjazd mijał się z celem, zrezygnowaliśmy więc z niego - powiedział pan Krystian w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim

Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyćSpacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyćCzytaj dalej

- Okazało się jednak, że w systemie rezerwacyjnym pojawiły się bilety w bardzo korzystnej cenie, więc dokonałem ponownej rezerwacji, z której ostatecznie zrezygnowałem 21 października. Miałem otrzymać zwrot pieniędzy na konto w banku w ciągu 30 dni, ale ich nie dostałem - dodaje.

Klient skontaktował się oczywiście z infolinią przewoźnika i usłyszał, że dostanie pieniądze w ciągu 30 dni od momentu złożenia skargi. Zdaniem pana Krystiana jest to za długo, tym bardziej, że przepisy nakazują szybszy zwrot pieniędzy.

Przepisy o zwrocie pieniędzy przez Wizzair

Sytuację pana Krystiana skomentowała Katarzyna Słupek z Europejskiego Centrum Konsumenckiego, które pomaga klientom w przypadku transakcji międzynarodowych. Siedziba przewoźnika znajduje się na Węgrzech, więc właśnie do ECK trafia wiele skarg od Polaków na tę linię lotniczą.

- Zgodnie z przepisami w przypadku odwołanego lotu przewoźnicy powinny dokonać zwrotu pieniędzy w terminie 7 dni - informuje Katarzyna Słupek. - Niektóre linie lotnicze jawnie przyznają się do wydłużenia tego terminu.

- W niektórych krajach linie lotnicze mogą opóźnić zwrot na podstawie krajowych przepisów, które są konsekwencją pandemii, np. w Czechach dzięki nadzwyczajnemu moratorium linie lotnicze mają 3 miesiące na zwrot środków. Natomiast w Grecji przewoźnicy mogą w ramach zwrotu wystawić pasażerowi voucher ważny 18 miesięcy - dodaje.

Jak poinformowała Słupek, na Węgrzech nie powstało jednak specjalne prawo regulujące tę kwestię. Dodaje jednak, że że mimo opóźnień wiele linii lotniczych, w tym węgierski przewoźnik, sukcesywnie dokonuje zwrotów.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
2. Od dziś w Kauflandzie kupisz specjalne produkty, których w tym roku jeszcze nie było. I trafisz na niejedną promocję
3. Skandal wokół Julii Wieniawy. Wystarczyło jedno zdjęcie z wakacji, aby wywołać burzę. Teraz się tłumaczy

Z danych ECK wynika, że w tym roku zamknęło pozytywnie blisko 70 proc. spraw dotyczących zwrotu pieniędzy za odwołany lot (108 na 158 prowadzonych; 148 kolejnych jest w toku). Katarzyna Słupek dodaje, że klient linii Wizzair musi się uzbroić w cierpliwość.

2 tygodnie nie mieli restrykcji, teraz ostry lockdown. Odradzamy wyjazd do europejskiego kraju, sytuacja się pogarsza2 tygodnie nie mieli restrykcji, teraz ostry lockdown. Odradzamy wyjazd do europejskiego kraju, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Nie wiesz jak wykorzystać zalegające w lodówce ogórki? Mamy genialny przepis na chrupiące placuszki, szybkie i efektowne
  2. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz
  3. Nie żyje wielki talent, Andrzej Niedoba. Był prawdziwą legendą Wisły, napisał hymn górali beskidzkich, na szlakach do tej pory nucą go piechurzy
  4. Minister zdrowia mówi o trzeciej fali epidemii w Polsce. Apeluje do Polaków ws. ferii
  5. Zostały dwa dni. Robert Makłowicz zaskoczy wszystkich, znamy szczegóły
  6. Czesto nie daje żadnych objawów, zabija połowę chorych. Nowotwór, który wykryć można jedynie poprzez badanie
  7. Przyłapali kota na gorącym uczynku i o mało nie dostali zawału. Jego reakcja nie mieści się w głowie

Źródło: Dziennik Łódzki

Następny artykuł