Turysci.pl

fot. Pixabay/ juno1412

Wizz Air odwołał wszystkie loty do Rosji

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Wizz Air zawiesił wszystkie loty z i do Rosji na czas nieokreślony z powodu agresji tego kraju na Ukrainę. Zapowiedział także przekierowanie wszystkich swoich lotów do Kiszyniowa na lotnisko w Jassach w Rumunii, 160 kilometrów od stolicy Mołdawii.

Unia Europejska zamknęła swoją przestrzeń powietrznej dla samolotów z Rosji w niedzielę po południu, jednak większość krajów członkowskich podjęła taką decyzję już wcześniej. Niektóre jednak nie zrobiły tego wcześniej, a wśród nich były m.in. Węgry, czyli kraj Wizz Aira.

Teoretycznie więc Wizz Air mógłby wciąż latać do Rosji do ogłoszenia decyzji UE, jednak już w niedzielę rano Wizz Air ogłosił zawieszenie wszystkich trasy z i do Rosji w trybie natychmiastowym i do odwołania.

Wizz Air zawiesza loty do Rosji i przekierowuje połączenia z Mołdawią

Węgierski przewoźnik zawiesił m.in. trasy z Budapesztu do Moskwy, Petersburga i Kazania czy z Debreczyna i Londynu-Luton do Moskwy. Chociaż tych tras nie ma było zbyt wiele, warto wspomnieć, że Wizz Air jeszcze niedawno planował rozwój w Rosji (zwłaszcza w Petersburgu).

Wizz Air zareagował również na zamknięcie mołdawskiej przestrzeni powietrznej i postanowił przekierować do 4 marca wszystkie planowane połączenia z i do Kiszyniowa na lotnisko w miejscowości Jassy w Rumunii, położone ok. 160 kilometrów od stolicy Mołdawii.

– Ciągle monitorujemy rozwój sytuacji i staramy się zapewnić naszym klientom możliwie najlepsze rozwiązanie – czytamy w komunikacie Wizz Aira.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kto bogatemu zabroni. Niewiarygodne, czego dopuścił się kierowca Ferrari na ulicach Florencji
Czytaj więcej >

Europa

Wizz Air nie posłuchał sądu, więc klient wysłał komornika. „Mógł zabrać samolot”
Czytaj więcej >

Europa

Kolosalne strajki na lotniskach. Tysiące pasażerów zostało odprawionych z kwitkiem
Czytaj więcej >

Europa

W tej sytuacji pod żadnym pozorem nie zmieniaj miejsca w samolocie. Nawet jeśli wolne siedzenia kuszą
Czytaj więcej >

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]