Turysci.pl > Świat > Byliście w USA? Po zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych może przybyć chętnych na wyjazd
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 24.03.2022 22:04

Byliście w USA? Po zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych może przybyć chętnych na wyjazd

Wizy do USA zniesione
fot. pixabay/TheDigitalArtist

Wiza do Stanów Zjednoczonych dla Polaków została zniesiona 11 listopada 2019 roku. Polacy czekali na tę chwilę kilka dekad. Mimo obowiązujących wcześniej wiz Polacy nie zniechęcali się i chętnie wyruszali w podróż do USA. Teraz gdy wiz już nie ma polscy obywatele jeszcze chętniej będą realizować „American dream”.

Wiza do USA dla Polaków

Wiza dla Polaków do Stanów Zjednoczonych została zniesiona 11 listopada 2019 roku. Polacy bardzo długo czekali na tę decyzję. Po dekadach starań i oczekiwań wreszcie się udało.

Stany Zjednoczone zaraz po Francji i Hiszpanii są najchętniej odwiedzanym krajem na świecie. Niestety wśród Polaków USA nie znajdują się nawet w pierwszej dwudziestce najchętniej odwiedzanych państw świata. Wszytko, może się zmienić w ciągu kolejnych lat, ponieważ wyjazd do USA staje się coraz łatwiejszy.

Na zniesieniu wiz dla Polaków z pewnością skorzystają biura podróży oraz linie lotnicze, gdzie siatka połączeń wciąż się rozrasta. Warto podkreślić, że ciężko brać przykład roku 2020 za miarodajny, gdyż pandemia koronawirusa znacząco ograniczyła podróżowanie po świecie. Mimo wszystko biura podróży oraz linie lotnicze wierzą, że już niebawem sytuacja się zmieni, a turystyka znów przybierze na sile.

- Zniesienie wiz zdecydowanie zwiększy zainteresowanie polskich turystów Stanami Zjednoczonymi. USA są trzecią po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzaną destynacją przez turystów na świecie. W przypadku polskich turystów, za sprawą ograniczeń wizowych i wysokich kosztów wyjazdów, nie ma ich nawet w dwudziestce. A Polacy podróżują coraz więcej i dalej, więc potencjał tego rynku jest duży. Zresztą sama zapowiedź zniesienia wiz spowodowała wzrost wyszukiwania ofert przelotów do Stanów Zjednoczonych kilkukrotnie - czytamy na portalu tur-info.pl wypowiedź Daniela Puciato.

Brak wiz do USA

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków przyniosło wiele komfortu w planowaniu podróży. Główną zaletą braku wiz jest przede wszystkim tańsza podróż. Przed decyzją o zniesieniu wiz każdy Polak planujący wyjazd do USA musiał już na start wydać 160 dolarów. Była to opłata manipulacyjna za staranie się o wizę. Teraz wystarczy wpłacić 14 dolarów za rejestracje w ESTA.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: tur-info.pl