Turysci.pl
Wizy do USA zniesione

fot. pixabay/TheDigitalArtist

Byliście w USA? Po zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych może przybyć chętnych na wyjazd

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Wiza do Stanów Zjednoczonych była przez kilka dekad uciążliwym tematem dla Polaków. Mimo wielu starań Polska wciąż nie należała do programu ruchu bezwizowego do USA. Wszystko się zmieniło 11 listopada 2019 roku. Teraz może przybyć chętnych n

Wiza do Stanów Zjednoczonych dla Polaków została zniesione 11 listopada 2019 roku. Polacy czekali na tę chwilę kilka dekad. Mimo obowiązujacych wcześniej wiz Polacy nie zniechęcali się i chętnie wyruszali w podróż do USA. Teraz, gdy wiz już nie ma polscy obywatele jeszcze chętniej będą realizować „American dream”.

Wiza do USA dla Polaków

Wiza dla Polaków do Stanów Zjednoczonych została zniesione 11 listopada 2019 roku. Polacy bardzo długo czekali na tę decyzję. Po dekadach starań i oczekiwań wreszcie się udało.

Stany Zjednoczone zaraz po Francji i Hiszpanii są najchętniej odwiedzanym krajem na świecie. Niestety wśród Polaków USA nie znajdują się nawet w pierwszej dwudziestce najchętniej odwiedzanych państw świata. Wszytko, może się zmienić w ciągu kolejnych lat, ponieważ wyjazd do USA staje się coraz łatwiejszy.

Na zniesieniu wiz dla Polaków z pewnością skorzystają biura podróży oraz linie lotnicze, gdzie siatka połączeń wciąż się rozrasta. Warto podkreślić, że ciężko brać przykład roku 2020 za miarodajny, gdyż pandemia koronawirusa znacząco ograniczyła podróżowanie po świecie. Mimo wszystko biura podróży oraz linie lotnicze wierzą, że już niebawem sytuacja się zmieni, a turystyka znów przybierze na sile.

- Zniesienie wiz zdecydowanie zwiększy zainteresowanie polskich turystów Stanami Zjednoczonymi. USA są trzecią po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzaną destynacją przez turystów na świecie. W przypadku polskich turystów, za sprawą ograniczeń wizowych i wysokich kosztów wyjazdów, nie ma ich nawet w dwudziestce. A Polacy podróżują coraz więcej i dalej, więc potencjał tego rynku jest duży. Zresztą sama zapowiedź zniesienia wiz spowodowała wzrost wyszukiwania ofert przelotów do Stanów Zjednoczonych kilkukrotnie - czytamy na portalu tur-info.pl wypowiedź Daniela Puciato.

Brak wiz do USA

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków przyniosło wiele komfortu w planowaniu podróży. Główną zaletą braku wiz jest przede wszystkim tańsza podróż. Przed decyzją o zniesieniu wiz każdy Polak planujący wyjazd do USA musiał już na start wydać 160 dolarów. Była to opłata manipulacyjna za staranie się o wizę. Teraz wystarczy wpłacić 14 dolarów za rejestracje w ESTA.

Byliście w Stanach Zjednoczonych? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

Źródło: tur-info.pl

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >