Wizy do USA zniesionefot. pixabay/TheDigitalArtist

Byliście w USA? Po zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych może przybyć chętnych na wyjazd

Wiza do Stanów Zjednoczonych była przez kilka dekad uciążliwym tematem dla Polaków. Mimo wielu starań Polska wciąż nie należała do programu ruchu bezwizowego do USA. Wszystko się zmieniło 11 listopada 2019 roku. Teraz może przybyć chętnych na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Wiza do Stanów Zjednoczonych dla Polaków została zniesione 11 listopada 2019 roku. Polacy czekali na tę chwilę kilka dekad. Mimo obowiązujacych wcześniej wiz Polacy nie zniechęcali się i chętnie wyruszali w podróż do USA. Teraz, gdy wiz już nie ma polscy obywatele jeszcze chętniej będą realizować „American dream”.

Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwMamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwCzytaj dalej

Wiza do USA dla Polaków

Wiza dla Polaków do Stanów Zjednoczonych została zniesione 11 listopada 2019 roku. Polacy bardzo długo czekali na tę decyzję. Po dekadach starań i oczekiwań wreszcie się udało.

Stany Zjednoczone zaraz po Francji i Hiszpanii są najchętniej odwiedzanym krajem na świecie. Niestety wśród Polaków USA nie znajdują się nawet w pierwszej dwudziestce najchętniej odwiedzanych państw świata. Wszytko, może się zmienić w ciągu kolejnych lat, ponieważ wyjazd do USA staje się coraz łatwiejszy.

Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziNajbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludziCzytaj dalej

Na zniesieniu wiz dla Polaków z pewnością skorzystają biura podróży oraz linie lotnicze, gdzie siatka połączeń wciąż się rozrasta. Warto podkreślić, że ciężko brać przykład roku 2020 za miarodajny, gdyż pandemia koronawirusa znacząco ograniczyła podróżowanie po świecie. Mimo wszystko biura podróży oraz linie lotnicze wierzą, że już niebawem sytuacja się zmieni, a turystyka znów przybierze na sile.

- Zniesienie wiz zdecydowanie zwiększy zainteresowanie polskich turystów Stanami Zjednoczonymi. USA są trzecią po Francji i Hiszpanii najchętniej odwiedzaną destynacją przez turystów na świecie. W przypadku polskich turystów, za sprawą ograniczeń wizowych i wysokich kosztów wyjazdów, nie ma ich nawet w dwudziestce. A Polacy podróżują coraz więcej i dalej, więc potencjał tego rynku jest duży. Zresztą sama zapowiedź zniesienia wiz spowodowała wzrost wyszukiwania ofert przelotów do Stanów Zjednoczonych kilkukrotnie - czytamy na portalu tur-info.pl wypowiedź Daniela Puciato.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Beaty Pawlikowskiej. Podróżniczce wszystko legło w gruzach. A miała być szczęśliwa na krańcu świata
2. Podjęto istotną decyzję. Rusza masowa pomoc, wypłaty po 2 tys. złotych
3. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać

Brak wiz do USA

Zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków przyniosło wiele komfortu w planowaniu podróży. Główną zaletą braku wiz jest przede wszystkim tańsza podróż. Przed decyzją o zniesieniu wiz każdy Polak planujący wyjazd do USA musiał już na start wydać 160 dolarów. Była to opłata manipulacyjna za staranie się o wizę. Teraz wystarczy wpłacić 14 dolarów za rejestracje w ESTA.

Byliście w Stanach Zjednoczonych? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

W TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieW TVN padło pytanie za milion. Uczestnik znieruchomiał. Odpowiedź wymagała turystycznej wiedzy o świecieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Domowa mikstura na odrobaczenie układu pokarmowego. W roli głównej sok z kiszonych ogórków
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  7. Dzisiaj obchodzimy Dzień Czarnego Kota. Nie wszystkie mruczki przynoszą pecha. Oto garść przesądów i zabobonów

Źródło: tur-info.pl

Następny artykuł