Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Turystyka > Wiosenne city breaki w Europie za 800 zł! Polacy chętnie jeżdżą do tych miejsc
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 03.02.2024 17:54

Wiosenne city breaki w Europie za 800 zł! Polacy chętnie jeżdżą do tych miejsc

Barcelona
fot. Radu Bercan / Shutterstock

Luty to dobry czas na planowanie wiosennych wyjazdów. Warto teraz skorzystać z ofert, by w przyszłości nie przepłacić. Jak się okazuje, Rzym już nie jest najchętniej odwiedzanym miastem przez Polaków. 

Z analizy eSky wynika, że w niektóre rejony polecimy nawet za 800 zł!

City break w Europie - dokąd polecieć?

Kilkudniowa podróż po Europie z lotem i hotelem w cenie to idealna opcja dla tych, którzy nie mają dużo urlopu. Jak podaje eSky.pl, w zeszłym roku ok. 70 proc. podróżujących Polaków korzystało właśnie z takiej formy wypoczynku. 

- Dzięki prowadzonym cyklicznie badaniom wiemy, że elastyczność i wygoda to jedne z najczęstszych przyczyn, dla których Polacy stawiają na samodzielnie zorganizowany city break z lotem i hotelem w cenie - tłumaczy Jarosław Grabczak, odpowiedzialny za rozwój oferty produktowej w Grupie eSky.

Hiszpania i Malta kuszą Polaków

Jak się okazuje, na wiosenny city break Polacy polecą głównie do Hiszpanii, m.in. do Barcelony, Alicante i Malagi. Bardzo popularna będzie też Malta. 

- Decydując się na krótki wyjazd do hiszpańskich miast, najchętniej rezerwujemy nocleg w 4-gwiazdkowym obiekcie, wybierając zarówno te oferty, które zapewnią nam co najmniej śniadanie, jak i wyżywienie we własnym zakresie w alternatywnych formach zakwaterowania, jak np. apartamenty – zaznacza Jarosław Grabczak. 

City break za 800 zł na wiosnę

Jak podaje serwis, kilkudniowy wyjazd do miast Sliema i Qawra na Malcie to wydatek rzędu 800-900 zł dla jednej osoby, w tym loty i zakwaterowanie w hotelu czterogwiazdkowym. Niektóre z ofert zawierają śniadania i obiadokolacje. Wiosną na Malcie jest od ok. 17 do 22 stopni Celsjusza, bez opadów deszczu. 

"Będzie ona dobrym wyborem zwłaszcza dla tych osób, które lubią
uprawiać sporty wodne czy próbować kuchni bogatych w nowe smaki" - czytamy w informacji od eSky.pl. 

Za: eSky.pl.