Wiadomości z RPA. Otwierają graniceUnsplash.com/ Quaid Lagan

Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje granice

Wiadomości z dalekiego kraju. Republika Południowej Afryki ogłosiła, że otwiera granice. Przyjmowani będą turyści z całego świata. Decyzję potwierdził premier kraju. Nie jest to jedyne państwo, które postanowiło przyjąć turystów pomimo pandemii koronawirusa.

Wiadomości, które zachwycą turystów. Jeden z najczęściej wybieranych przez podróżujących krajów w Afryce postanowił otworzyć swoje granice. Chodzi o Republikę Południowej Afryki, czyli RPA. Premier Cyril Ramaphosa ogłosił, że przyjmowani będą turyści z całego świata.

Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Nie zmieniło się od wiosnyPolak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Nie zmieniło się od wiosnyCzytaj dalej

Wiadomości z RPA. Granice otwarte dla turystów

To przełomowa decyzja dla światowej turystyki. Choć RPA otworzyło swoje granice już 1 paźdznierka, nadal nie mogli jeździć tam turyści z państw z wysokim wskaźnikiem zachorowań.

Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajemPolacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajemCzytaj dalej

Początkowo do RPA nie mogły przyjeżdżać osoby z 60 państw. Następnie lista zredukowana została do 22. Znalazły się na niej między innymi USA, Wielka Brytania, Hiszpania, Rosja, Włochy, Holandia, Indie, Niemcy i Francja.

Teraz postanowiono znieść ograniczenia w tej kwestii i już każdy będzie mógł odwiedzić egzotyczny kraj na samym południu Czarnego Lądu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że obowiązywać będą pewne zasady bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby, które przylecą do Republiki Południowej Afryki, będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie będzie musiało zostać wykonane nie wcześniej, niż 72 godziny przed przyjazdem.

Po przylocie przeprowadzone zostanie też rutynowe badanie sprawdzające, czy u danej osoby występują symptomy SARS-CoV-2. Jeżeli okaże się, że tak, to wykonany zostanie ponowny test na obecność COVID-19.

W przypadku pozytywnego wyniku testu turysta zostanie skierowany na 10-dniową kwarantannę we wcześniej wyznaczonym miejscu. Co ważne, to turysta zapłaci zarówno za test jak i miejsce odbywania izolacji.

Wcześniej na podobny ruch zdecydowało się Chile. Tam również można latać już z każdego miejsca na świecie. Teraz do tego grona oprócz RPA dołączyło jeszcze jedno miejsce, które co roku przyciąga tłumy turystów.

Mowa o indonezyjskim Bali. Tam test na obecność koronawirusa będzie wykonywany na lotnisku. W przypadku pozytywnego wyniku konieczna będzie dwutygodniowa kwarantanna. Podobnie jak w RPA, na koszt turysty.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. W Biedronce zakupy mogą nie być już takie proste. Mocne postulaty związkowców
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

Kolejnym krajem, który ma w planach zniesienie obostrzeń ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne w danych państwach, jest Islandia. Tam ma zostać wprowadzony system dwóch testów na obecność COVID-19.

Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiJuż od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcesz uniknąć zawału, udaru i chorób serca? Pij go na zdrowie, najlepiej codziennie i żyj pełnią życia
  2. Robicie jesienią szarlotkę? Z własnych jabłek jest najlepsza
  3. W weekend pogoda nie będzie rozpieszczać. Nad Polskę zbliżą się front, który nie zachęci do podróżowania
  4. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
  5. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  6. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  7. Kiedy odebrała psa z salonu, chciało jej się płakać. Fryzjer okaleczył zwierzę na całe życie, nie chodzi o fryzurę

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł