Turysci.pl
Wiadomości z RPA. Otwierają granice

Unsplash.com/ Quaid Lagan

Media potwierdziły. Rozpoczyna się luzowanie obostrzeń. Kolejny kraj otwiera swoje granice

15 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Wiadomości z dalekiego kraju. Republika Południowej Afryki ogłosiła, że otwiera granice. Przyjmowani będą turyści z całego świata. Decyzję potwierdził premier kraju. Nie jest to jedyne państwo, które postanowiło przyjąć turystów pomimo pande

Wiadomości, które zachwycą turystów. Jeden z najczęściej wybieranych przez podróżujących krajów w Afryce postanowił otworzyć swoje granice. Chodzi o Republikę Południowej Afryki, czyli RPA. Premier Cyril Ramaphosa ogłosił, że przyjmowani będą turyści z całego świata. 

Wiadomości z RPA. Granice otwarte dla turystów

To przełomowa decyzja dla światowej turystyki. Choć RPA otworzyło swoje granice już 1 paźdznierka, nadal nie mogli jeździć tam turyści z państw z wysokim wskaźnikiem zachorowań.

Początkowo do RPA nie mogły przyjeżdżać osoby z 60 państw. Następnie lista zredukowana została do 22. Znalazły się na niej między innymi USA, Wielka Brytania, Hiszpania, Rosja, Włochy, Holandia, Indie, Niemcy i Francja.

Teraz postanowiono znieść ograniczenia w tej kwestii i już każdy będzie mógł odwiedzić egzotyczny kraj na samym południu Czarnego Lądu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że obowiązywać będą pewne zasady bezpieczeństwa.

Wszystkie osoby, które przylecą do Republiki Południowej Afryki, będą musiały okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie będzie musiało zostać wykonane nie wcześniej, niż 72 godziny przed przyjazdem.

Po przylocie przeprowadzone zostanie też rutynowe badanie sprawdzające, czy u danej osoby występują symptomy SARS-CoV-2. Jeżeli okaże się, że tak, to wykonany zostanie ponowny test na obecność COVID-19.

W przypadku pozytywnego wyniku testu turysta zostanie skierowany na 10-dniową kwarantannę we wcześniej wyznaczonym miejscu. Co ważne, to turysta zapłaci zarówno za test jak i miejsce odbywania izolacji. 

Wcześniej na podobny ruch zdecydowało się Chile. Tam również można latać już z każdego miejsca na świecie. Teraz do tego grona oprócz RPA dołączyło jeszcze jedno miejsce, które co roku przyciąga tłumy turystów. 

Mowa o indonezyjskim Bali. Tam test na obecność koronawirusa będzie wykonywany na lotnisku. W przypadku pozytywnego wyniku konieczna będzie dwutygodniowa kwarantanna. Podobnie jak w RPA, na koszt turysty. 

Kolejnym krajem, który ma w planach zniesienie obostrzeń ze względu na duże zagrożenie epidemiologiczne w danych państwach, jest Islandia. Tam ma zostać wprowadzony system dwóch testów na obecność COVID-19.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >