wiadomości qatar warszawafot. pixabay.com/ RainerPrang

Nareszcie potwierdzili datę. Już 16 grudnia Qatar Airways wraca do Warszawy

Wiadomości, które przekazała linia Qatar Airways ucieszą wielu Polaków. Popularna linia wraca bowiem do Warszawy po miesiącach nieobecności. Przewoźnik zapowiedział, że swoje loty wznowi już 16 grudnia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy kursować będą samoloty Qatar Airways
  • jakie plany ma przewoźnik
  • jakie zasady obowiązują podróżnych między Katarem a Polską

Wiadomości podane przez Qatar Airways ucieszą wielu Polaków, którzy czekali na dobrą informację kilka miesięcy. Przewoźnik ogłosił bowiem, że wraca na warszawskie lotnisko i latać będzie trzy razy w tygodniu.

Dobre wiadomości od Qatar Airways

Qatar Airways poinformował dzisiaj o wznowieniu połączeń z Warszawą od środy 16 grudnia 2020 roku. Samoloty przewoźnika startować będą trzy razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele na samolotach B788. Decyzje linii lotniczych czasem spotykają się z krytyką ze strony ekspertów.

- Cieszymy się kontynuacją odbudowy siatki połączeń. Naszym priorytetem jest nie tylko jak najszybsze uruchomienie większości istniejących już wcześniej tras, ale także loty na nowych kierunkach- powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways Group

- Obecnie obsługujemy ponad 700 lotów w tygodniu, do ponad 100 miejsc na całym świecie. Planujemy powiększenie tej liczby do 125 do końca trwającego sezonu zimowego. Chcemy, aby nasi pasażerowie mogli podróżować jak najbardziej elastycznie, bezpiecznie i niezawodnie - dodaje.

Co ważne, osoby przybywające do Polski nie mają obowiązku okazywania negatywnego wynik testu RT-PCR COVID-19. Po przybyciu do Kataru Polaków obowiązuje jednak 7-dniowa kwarantanna i obowiązkowy test. Podróżując, należy zawsze sprawdzić, jakie dokumenty należy zabrać ze sobą. Ostatnio prawdziwy horror na lotnisku przeżyła pani Maja, która utknęła tam wraz z dzieckiem.

Katar - miejsce warte zobaczenia

Katar nie jest jeszcze szczególnie popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków, natomiast podróżni często korzystają z tamtejszych lotnisk w ramach międzylądowania na Daleki Wschód. Warto jednak zatrzymać się tam na dłużej, aby skorzystać z kilku najważniejszych atrakcji.

Stolicą Kataru jest Doha, które jest jednym z najlepszych przykładów miasta łączącego tradycję z nowoczesnością. Możemy zobaczyć tam piękne, tradycyjne budowle tuż obok strzelistych wieżowców, które idealnie ze sobą współgrają.

Jedną z największych atrakcji stolicy jest targ Souq Waqif. Zobaczyć możemy na nim liczne kramy, sklepiki, a nawet galerie sztuki i restauracje. Z drugiej strony warto zobaczyć nowoczesną dzielnicę biznesową Doha West Bay, do której prowadzi promenada w kształcie podkowy tzw. Doha Corniche.

Ciekawą atrakcją jest również Muzeum Sztuki Islamskiej, które swoim stylem nawiązuje do dawnej islamskiej architektury, w szczególności do meczetu Ibn Tulun w Kairze. Wplecione jednak zostały w niego liczne elementy współczesnej architektury, idealnie wpasowując się w panoramę miasta. W środku zobaczyć można cenne zabytki sztuki islamskiej zgromadzone od Hiszpanii po kraje Azji Południo-Wschodniej.

Źródło: Tanie Loty, 101countriesbefore50, polskapogodzinach.pl

Następny artykuł