Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nareszcie potwierdzili datę. Już 16 grudnia Qatar Airways wraca do Warszawy
Ania Radke
Ania Radke 04.12.2020 10:15

Nareszcie potwierdzili datę. Już 16 grudnia Qatar Airways wraca do Warszawy

wiadomości qatar warszawa
fot. pixabay.com/ RainerPrang

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy kursować będą samoloty Qatar Airways

  • jakie plany ma przewoźnik

  • jakie zasady obowiązują podróżnych między Katarem a Polską

Wiadomości podane przez Qatar Airways ucieszą wielu Polaków, którzy czekali na dobrą informację kilka miesięcy. Przewoźnik ogłosił bowiem, że wraca na warszawskie lotnisko i latać będzie trzy razy w tygodniu.

Dobre wiadomości od Qatar Airways

Qatar Airways poinformował dzisiaj o wznowieniu połączeń z Warszawą od środy 16 grudnia 2020 roku. Samoloty przewoźnika startować będą trzy razy w tygodniu w środy, piątki i niedziele na samolotach B788. Decyzje linii lotniczych czasem spotykają się z krytyką ze strony ekspertów.

- Cieszymy się kontynuacją odbudowy siatki połączeń. Naszym priorytetem jest nie tylko jak najszybsze uruchomienie większości istniejących już wcześniej tras, ale także loty na nowych kierunkach - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor generalny Qatar Airways Group

- Obecnie obsługujemy ponad 700 lotów w tygodniu, do ponad 100 miejsc na całym świecie. Planujemy powiększenie tej liczby do 125 do końca trwającego sezonu zimowego. Chcemy, aby nasi pasażerowie mogli podróżować jak najbardziej elastycznie, bezpiecznie i niezawodnie - dodaje.

Co ważne, osoby przybywające do Polski nie mają obowiązku okazywania negatywnego wynik testu RT-PCR COVID-19. Po przybyciu do Kataru Polaków obowiązuje jednak 7-dniowa kwarantanna i obowiązkowy test. Podróżując, należy zawsze sprawdzić, jakie dokumenty należy zabrać ze sobą. Ostatnio prawdziwy horror na lotnisku przeżyła pani Maja, która utknęła tam wraz z dzieckiem.

Katar - miejsce warte zobaczenia

Katar nie jest jeszcze szczególnie popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków, natomiast podróżni często korzystają z tamtejszych lotnisk w ramach międzylądowania na Daleki Wschód. Warto jednak zatrzymać się tam na dłużej, aby skorzystać z kilku najważniejszych atrakcji.

Stolicą Kataru jest Doha, które jest jednym z najlepszych przykładów miasta łączącego tradycję z nowoczesnością. Możemy zobaczyć tam piękne, tradycyjne budowle tuż obok strzelistych wieżowców, które idealnie ze sobą współgrają. 

Jedną z największych atrakcji stolicy jest targ Souq Waqif. Zobaczyć możemy na nim liczne  kramy, sklepiki, a nawet galerie sztuki i restauracje. Z drugiej strony warto zobaczyć nowoczesną dzielnicę biznesową Doha West Bay, do której prowadzi promenada w kształcie podkowy tzw. Doha Corniche.

Ciekawą atrakcją jest również Muzeum Sztuki Islamskiej, które swoim stylem nawiązuje do dawnej islamskiej architektury, w szczególności do meczetu Ibn Tulun w Kairze. Wplecione jednak zostały w niego liczne elementy współczesnej architektury, idealnie wpasowując się w panoramę miasta. W środku zobaczyć można cenne zabytki sztuki islamskiej  zgromadzone od Hiszpanii po kraje Azji Południo-Wschodniej.

Źródło: Tanie Loty, 101countriesbefore50, polskapogodzinach.pl

Tagi: Podróże lot