Turysci.pl
wczasy naturystów

Fot. pxhere.com

Zwrócił uwagę mężczyźnie na plaży nudystów. Chwilę później potrzebował pomocy

16 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Wczasy nad Bałtykiem to nie tylko walka o miejsce między parawanami i konkurs na najpiękniejsze bikini. Na plażach nudystów zasady są inne, o czym nie wszyscy wiedzą, mając błędne wyobrażenie o osobach tam przebywających

Wczasy naturystów czasem są trudne do zorganizowania. Niewiele miejsc akceptuje chodzenie nago, więc poza kilkoma znanymi plażami nad morzem, trzeba szukać całkowicie odludnych miejsc. Osobom spoza tego kręgu czasem trudno zrozumieć, że nagość nie oznacza intymności i nie ma podtekstu seksualnego. Nudyści i naturaliści po prostu czują się swobodnie i korzystają z bliskiego kontaktu z naturą.

Wczasy na innych zasadach

- Warto pamiętać, że plaże nudystów to miejsca, gdzie ludzie po prostu opalają się, kąpią, odpoczywają nago, a nie uprawiają seks - powiedziała cytowana przez WP Jola, która podkreśla, że naturyzm to styl życia, a nie tylko zamiłowanie do nagości. - Bycie nudystą czy naturalistą oznacza między innymi, że akceptuje się przebywanie nago w towarzystwie innych osób, ale - co ważne - to wspólne bycie razem nie ma charakteru intymnego.

Zdarzają się sytuacje niekomfortowe, gdy nowoprzybyłe osoby zachowują się nieodpowiednio. Czytelnik WP wspomina sytuację, gdy musiał zwrócić uwagę dwóm mężczyznom, którzy dotykali sie w miejscach intymnych, choć nie byli nawet osłonięci parawanem. Zrozumieli, że to nie jest miejsce do takich rzeczy, a brak ubrań nie daje przyzwolenia na intymne relacje.

Nieprzyjemna sytuacja

Niestety nie zawsze tego typu sytuacje daje się rozwiązać tak szybko i bezkonflikotowo. 

- Kiedyś też jeden wytatuowany od stóp do głów facet rzucał się nago na swoją żonę czy dziewczynę, a ona piszczała, krzyczała, zwracała uwagę wszystkich na siebie. Podszedłem, poprosiłem, żeby się tak nie zachowywali. Facet był znacznie mniej kulturalny niż ci dwaj panowie. Doszło do potyczek słownych - wyznał czytelnik WP.

Na szczęście został poparty przez małżeństwo i jeszcze jedną kobietę, którzy podeszli do pary. W takiej sytuacji niekulturalna para ustąpiła i zakończyła igraszki, lecz gdyby nie pomoc ludzi wokół, cała sytuacja mogłaby skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Po ok. 20 minutach zwinęli parawan i zabrali swoje rzeczy. Na plaży znów zapanował spokój. Oprócz tego typu zachowań zabroniona jest też inna przyjemność.

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >