Turysci.pl
Warszawa domek

Fot. Facebook/Bookworm Cabin

Oaza ciszy i spokoju znajduje się w Polsce. Odpoczniesz, zrelaksujesz się i pogrążysz w ulubionej lekturze w sercu lasu

26 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Warszawa to jedno z najgłośniejszych miast, jednak jest sposób na to, by choć na moment od tego odpocząć. Tuż pod miastem powstało idealne miejsce dla każdego, kto chce się zrelaksować i w ciszy oraz spokoju pogrążyć się w ulubionej lekturze.

Warszawa to stolica i największe miasto w Polsce. Jest wyjątkowo głośne i pełne śpieszących się ludzi, każdy mieszkaniec czasem jednak ma ochotę choć na chwilę odpoczynku. Taka ucieczka od codzienności i pędu aglomeracji może być zbawienna, a idealne miejsce do tego znajduje się już 50 km od centrum. 

Bookworm Cabin to wyjątkowy domek ulokowany na zupełnym odludzi, który zapewnia przybyszom nie tylko komfort, ale również ciszę, spokój oraz doskonałe warunki do pogrążenia się w ulubionej lekturze. Domek do czytania książek to miejsce dla wszystkich osób, które chcą się wyciszyć i przenieść w świat marzeń. 

Warszawa nie musi straszyć pędem i tłokiem

Już w 2015 roku pierwszy prototyp takie domku zaprojektowany został przez zespół z pracowni POLE Architekci. Stanął w Rzepiskach niedaleko Zakopanego, lecz to był dopiero początek. Bartek Kraciuk oraz Marta Puchalska-Kraciuk stworzyli Bookworm cabin we własnym stylu, jednak postanowili umiejscowić go w centrum naszego kraju. 

Znajduje się w miejscowości Adelin, niedaleko podwarszawskiego Wyszkowa. Znajduje się około 50 km od stolicy, pomiędzy dwiema wsiami i stanowi idealną odskocznię od codziennego zgiełku i zawrotnego tempa ogromnego miasta. 

Cisza, spokój i ulubiona lektura

Domek do czytania wyposażony jest we wszelkie wygody, ma w pełni wyposażoną łazienkę, kuchnię oraz sypialnię, a znajduje się między dwoma wioskami, w lasku, gdzie można idealnie się wyciszyć i nacieszyć naturą. W środku znaleźć można również wiele interesujących tytułów najpopularniejszych książek, a ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, by przywieźć swoje ulubione tomy. Choć jest stosunkowo nową inicjatywą, już cieszy się ogromną popularnością. 

- Dobrze, że dom jest całoroczny, bo w tej chwili weekendy zarezerwowane są aż do października. Przy czym bliskość miasta sprawia, że łatwo się tu wybrać też w tygodniu - mówią pomysłodawcy. 

Z samego założenia stworzony został po to, by odciąć się od codzienności, wypocząć, wyciszyć i uciec od codziennego życia - również najpopularniejszych komunikatorów. 

- Nie mamy WiFi, a zasięg sieci komórkowej jest zmienny. Ten domek powstał po to, by się wyciszyć. W środku znajdziesz żółte pudełko, do którego proponujemy odłożyć telefon - tak, żeby zawsze był pod ręką, ale jak najmniej przeszkadzał - przekonują właściciele. 

Źródło: Naszemiasto.pl

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >
fot. Lubuska Policja

Polska

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

Czytaj więcej >

Polska

Szef Wizz Aira do Morawieckiego: Ceny biletów mogą wzrosnąć o 30 procent

Czytaj więcej >

Polska

Szlak na Rysy ponownie otwarty dla turystów

Czytaj więcej >

Polska

TPN wydał ostrzeżenia przed halnym. „Przypatrzcie się, jakie to jest niebezpieczeństwo"

Czytaj więcej >