Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Walka o życie na plaży. Gigantyczny rekin wypłynął tuż obok turystów
Natalia Księżak
Natalia Księżak 19.09.2023 12:30

Walka o życie na plaży. Gigantyczny rekin wypłynął tuż obok turystów

rekin turyści
fot.You tube

Rekiny kojarzą się przede wszystkim z mrożącymi krew w żyłach informacjami. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. Biorący udział w tym wydarzeniu śmiałkowie musieli wykazać się jednak nie lada odwagą. 

Ogromny rekin Mako wił się i miotał tuż przy plaży. Ten gatunek zaliczany jest do jednego z najbardziej agresywnych. Mimo to, turyści postanowili mu pomóc. Niebezpieczną akcję nagrała telefonem jednak z plażowiczek.

Rekin mako na plaży tuż obok turystów. Miał 3 metry długości

Ten gatunek rekina zyskał reputację bardzo agresywnego i niebezpiecznego. Mówi się o nim, że jest najszybszą rybą na dnie morskim. Znany jest również pod inną nazwą, taką jak rekin krótkopłetwy lub ostronos atlantycki. 

Na dnie morskim uważany jest za jeden z najbardziej brutalnych gatunków rekinów. W przeciwieństwie do innych rekinów, które najpierw straszą, a potem atakują te od razu przechodzą do działania. To zwierzę o gigantycznych rozmiarach. Ostronos może osiągnąć prawie 4 i pół metra długości i waży nawet 750 kilogramów. 

Turyści na plaży pomogli agresywnemu rekinowi

Zapierający dech w piersiach film pokazuje moment, w którym plażowicze z Florydy wciągnęli z powrotem do oceanu rekina, który zaczął dziko miotać się i zgrzytać zębami. Niebezpieczne zwierzę utknęło na mieliźnie przy plaży Pensacola. Świadkowie twierdzili, że rekin z ogromną prędkością sam ruszył w stronę płytkiego brzegu

Czterech odważnych mężczyzn zdecydowało się wciągnąć rekina do wody za ogon. „Po kilku sekundach, gdy widziałam, jak zwierzę walczy o powrót do wody, mój mąż przejął inicjatywę i zaczął mu pomagać” – powiedziała kobieta, która obserwowała przebieg akcji ratunkowej. Jeden z najodważniejszych ratowników pozostaje w wodzie, podczas gdy pozostali uciekają w stronę bezpieczeństwa brzegu.

Rekiny mako kończą zazwyczaj tragicznie

Dlaczego turyści zdecydowali się pomóc tak niebezpiecznemu zwierzęciu? Ostronos atlantycki jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem. 

Przyczyną tego stanu rzeczy jest bezlitosna eksploatacja przez człowieka. Te gatunek rekina jest poławiany jest ze względu na swoje wyśmienite mięso. Odłowione rekiny trafiają do międzynarodowego handlu. Z pozyskanych płetw  wyrabia się m.in. popularną w Chinach zupę.
 

Tagi: Plaża USA