Turysci.pl
wakacje poważne konsekwencje

Pixabay anaterate

Zostawiasz dowód przy wynajmowaniu sprzętu podczas wakacji? Możesz liczyć na poważne konsekwencje

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wakacje to idealny okres na spływy kajakowe czy też wynajmowanie rowerów wodnych lub innego typu sprzętu. W końcu rzeki oraz jeziora stanowią świetne atrakcje, gdy trwają upały. W związku z tym, że duża część turystów nie ma swojego sprzętu

Wakacje to nie tylko bardzo dobry okres dla turystów. Niestety w tym czasie korzystają również złodzieje oraz oszuści. Na pewno usłyszeliście kiedyś o zasadzie zostawiania dowodu za wypożyczenie sprzętu. Ktoś zgadza się dać nam niezbędne wyposażenie, ale my w zamian musimy zostawić tej osobie ważny dokument. Niestety takie działanie może mieć poważne konsekwencje.

Chociaż wakacje to dobry moment, aby skorzystać z rozrywek wodnych jak rower czy też kajaki, jednak nie może się to odbywać kosztem pozostawienia tak ważnego dokumentu, jakim jest dowód osobisty. Urząd Ochrony Danych Osobowych wieokrotnie już apelował, abyśmy nie udostępniali swoich danych osobowych bez namysłu. Mogą nas przez to spotkać poważne konsekwencje. Natomisat załatwienie sprawy może później trwać bardzo długo. Dotyczy to także wypożyczalni kajakarskich.

Wakacje w kajaku? Nie kosztem zostawienia dowodu

Planujecie wakacje w kajaku i wybieracie się po sprzęt do wypożyczalni? Wcześniej powinniście pamiętać o bardzo ważnej zasadzie. Oczywiście możecie zostać poproszeni o okazanie dowod osobistego potwierdzającego waszą tożsamość, jednak właściciele firmy pod żadnym pozorem nie mogą kopiować tego ważnego dokumentu. Nikt nie ma też prawa wymagać od nas zostawienia dwodu. W dzisiejszych czasach powinniśmy szczególnie dbać o nasze dane osobowe.

Planując wakajce i spływ kajakowy, powinniśmy wiedzieć, że pozostają inne możliwości, niż zostawianie dowodu. Do najpopularniejszych zaliczamy wpłacenie niezbędnej kaucji, która będzie gwarancją, że zwrócimy sprzęt wypożyczalni. Możemy też zgodzić się na spianie niezbędnych danych z dokumentu, ale nikt nie ma prawa go zatrzymać ani skanować. Powinniśmy być szczególnie wyczuleni na takie czynności.

Jeśli chcemy, aby nasze wakacje nie skończyły się poważnymi konsekwencjami, powinniśmy wszystkie ważne dokumenty trzymać przy sobie. Powyższa reguła dotyczy zarówno dowodu osobistego, jak i paszportu czy legitymacji szkolnej lub studenckiej. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zatrzymaniu dwóch cudzoziemców, którzy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >