Turysci.pl
wakacje bhutan

Fot. Unsplash.com/Adli Wahid

Najlepsze miejsce na wakacje 2020 roku. Jest przepiękne i jeszcze do niedawna zupełnie odcięte od świata

26 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Wakacje w tym bajecznym miejscu bez wątpienia będą niesamowitym przeżyciem. Fakt, że trzeba będzie za nie słono zapłacić, ale mimo wszystko wrażenia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. To jedna z najpiękniejszych destynacji na całym świecie.

Wakacje 2020 dopiero za pół roku, lecz już wybrano miejsce, które jest szczególnie warte odwiedzenia. Choć znajduje się niemalże na końcu świata i otoczone jest ośmiotysięcznikami, na pewno nikt nie pożałuje wizyty tam. Bhutan to magiczne, przepiękne państwo, które otrzymało prestiżowy tytuł. 

W prestiżowym rakingu Lonely Planet wybrało Bhutan za najlepsze miejsce do podróży na nadchodzący, 2020 rok. Skąd taka decyzja? Bo pomimo słonej opłaty za wjazd tam i samą możliwość zwiedzania, ten niewielki kraj oferuje każdemu turyście naprawdę niesamowite widoki, przeżycia i spotkanie z unikatową kulturą, która jeszcze do niedawna nie miała kontaktu ze światem.

Wakacje w wiosce marzeń na końcu świata

Bhutan znajduje się w Himalajach, a otaczają go same góry, których imponująca wysokość przekracza 8 tys. metrów. Jest to niewielkie państwo, które swoją niepodległość uzyskało dopiero w 1971 roku, a niezwykły potencjał zaczęło wykorzystywać w ostatnich latach XX wieku. Aż do 1999 roku ten zakątek świata był odcięty od wszystkiego - łącznie z internetem czy telewizją. 

Gwałtowne zmiany rozpoczęły się po przejęciu panowania przez króla Jigme Singye Wangczuka. To on przeforsował kwestię niepodległości, a z czasem rozsławił kraj na arenie międzynarodowej. Jednocześnie jednak starał się dbać o to, by napływ turystów nie zniszczył unikatowej kultury tego miejsca oraz nie zakłócił spokojnego życia mieszkańców. 

Widoki, kultura i niesamowity spokój

Obecnie władzę sprawuje tam Dżigme Chesar Nagmiel Wangczuj wraz z ukochaną Dziecyn Pema. Ich rządy określane są jako sprawiedliwe i sprzyjające przede wszystkim mieszkańcom. Zapewne ma to wpływ na niewiarygodnie wysoki poziom zadowolenia z życia ludzi w tamtych rejonach. "Szczęście narodowe brutto" wpisane tam zostało nawet w 2008 roku do konstytucji. A dlaczego miejsce to zdaniem Lonely Planet warte jest odwiedzenia na przyszłoroczne wakacje? 

Tamtejsze piękno przyrody, surowość natury oraz kultura i życzliwość mieszkańców są niepowtarzalne. Bhutan gwarantuje niezwykłe przeżycia, ciszę, spokój oraz poznanie kultury, która przez lata nie miała kontaktu ze światem. Odwiedziny tego małego państewka leżącego między Indiami i Chinami wcale nie jest jednak tanie. Ze względu na ograniczanie napływu turystów, każdy przyjezdny za jeden dzień pobytu tam zapłacić musi 250 dolarów, a do tego doliczyć trzeba koszty biletów i dotarcia do tego odległego miejsca. W płaconej na miejscu cenie liczyć możemy na transport, przewodnika oraz wyżywienie. Po terenie nie można bowiem poruszać się samodzielnie. 

Źródło: Onet

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >