wakacje sieć marketów

Fot. pxfuel.com/en/free-photo-jmdlh

Sieć marketów alarmuje. Jest niebezpieczny. Setki Polaków kupiło ich produkt specjalnie na wakacje

23 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wakacje to czas, w którym planujemy wyjazdy oraz róże atrakcje. W związku z nieraz musimy wybrać się do sklepu, aby zakupić odpowiedni sprzęt. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób mamy zamiar spędzić wczasy. Jeśli jesteśmy fanami kempingu, to z pewnością przyda nam się przenośna lodówka. W sezonie letnim wielu z nas kupuje również namioty, grille oraz hamaki. Niestety część Polaków będzie musiała przestać używać jednego z produktów. 

Polacy, którzy planowali w wakacje nurkowanie, mogli kupić między innymi fajkę pływacką. Mowa o konkretnym modelu, jaki w swojej ofercie miała popularna sieć marketów Decathlon. Okazuje się, że produkt nie przeszedł badań specjalistycznych i może powodować niebezpieczeństwo. Sieć wydała już oficjalny komunikat, w którym informuje o tym, by koniecznie przestać z niego korzystać.

Wakacje pod wodą: ta fajka pływacka nie nadaje się do użytku

Jak informuje sieć sklepów Decathlon, wakacje z tym produktem mogą być niebezpieczne. Fajka wodna marki Arena był oferowany przez markety w pierwszej połowie 2020 roku. Po przeprowadzeniu odpowiednich testów okazało się, że produkt jest wadliwy. Fajka posiada kod 865547 (kod matki Arena 001969. Decathol zaapelował również o zaprzestanie korzystania z niego.

- W ramach procesu weryfikacji jakości pracownicy marki Arena zidentyfikowali potencjalne ryzyko oderwania się niewielkiego kawałka materiału wewnątrz rurki w fajce. Zjawisko to występuje tylko w bardzo nielicznych przypadkach, jednak w ramach prewencji i w trosce o bezpieczeństwo użytkowników marka uruchomiła procedurę wymiany potencjalnie wadliwych rurek - apel Decathlona cytuje Radio Zet.

Klienci, którzy kupili fajkę pływacką na wakacje, powinni za pośrednictwem serwisu replacement.arenawaterinstinct.com poprosić o bezpłatną wymianę wadliwej części. W razie potrzeby dodatkowych informacji Decathlon kieruje klientów do marki Arena, która odpowiada za opisany powyżej produkt. Komunikat został opublikowany w sprawie fajki pływackiej Arena Snorkel Pro (kolor czarny), która znajdowała się w ofercie sieci sklepów od początku br. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o akcji ratunkowej, która rozpoczęła się po tym, jak świadkowie znaleźli w stawie ciało mężczyzny.

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!