wakacje ile krajówFot. pixabay.com/Mojpe /zdjęcie poglądowe

W jakich krajach byliście na wakacjach?

Wakacje to idealny moment, żeby wyjechać z Polski i zacząć zwiedzać inne kraje. Podróże zagraniczne otwierają na świat i pomagają lepiej poznać jego różnorodność, gdy zaczynamy obcować z innymi kulturami. Jesteście fanami częstych podróży? Ile krajów zdążyliście już zwiedzić? Może macie już swoje ulubione miejsca?

Wakacje to czas, kiedy wreszcie możemy odpocząć, ale każdy robi to na swój sposób. Jedni zaszywają się w mieszkaniach albo wyjeżdżają do swoich domków letniskowych położonych w mniejszych i spokojniejszych miejscowościach, aby wreszcie odetchnąć. Są też miłośnicy podróży zagranicznych, którzy nie mogą wysiedzieć w Polsce i tylko czekają na urlop, by wreszcie spakować walizki, niezbędne dokumenty i przekroczyć granicę.

Wakacje za granicą to wspaniała okazja do poznawania różnorodności świata, w jakim żyjemy. Takie podróże mogą nas bardzo otworzyć i pomóc zrozumieć, że to jak widzimy rzeczywistość, to tylko jedna z perspektyw. Wystarczy wybrać się do krajów śródziemnomorskich, żeby zobaczyć już pierwsze różnice. Z pewnością mieszkańcy południa Włoch mają nieco inne podejście niż my, Polacy. Jeszcze większe zaskoczenie natomiast może spotkać was podczas wycieczki do Azji.

Wakacje za granicą? W ilu krajach byliście?

Wakacje to wspaniały czas, by zacząć poszerzać swoje horyzonty. Jeśli nie jesteście wprawionymi podróżnikami, nic nie szkodzi. Nie od razu musicie decydować się na wyjazd do Tokio czy Nowego Jorku. Niekoniecznie musicie w ogóle opuszczać kontynent. Ciekawostki i wspaniałe przygody możemy doświadczyć tuż za granicami naszego kraju. Dlatego nie zastanawiajcie się zbyt długo tylko spakujcie bagaż i zastanówcie się, gdzie jeszcze nie byliście.

Coraz popularniejsze stają się takie kierunki jak Gruzja czy Bałkany. Chociaż te rejony mogą nie wydawać się tak luksusowe jak Wyspy Kanaryjskie, to oferują mnóstwo atrakcji. Możemy tam doświadczyć bardzo dobrej kuchni oraz zobaczyć przepiękne miejsca. Tak naprawdę z każdej podróży możemy wyciągnąć mnóstwo interesujących wniosków. Bez względu na to, czy zwiedzamy Chicago, czy Budapeszt. Z czasem jednak oczywiście warto coraz bardziej poszerzać obszary naszych zainteresowań.

Co sądzicie o podróżach za granicę? Lubicie spędzać czas aktywnie, a może wybieracie opcję all exclusive i nie wychodzicie poza kompleks. Może wręcz przeciwnie i wystarczą wam plecak i wygodne buty, żeby przemierzać uliczki niecodziennych miast. Ile krajów zwiedziliście do tej pory? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem. W innym z naszych tekstów pisaliśmy też o urokach Chorwacji.

Następny artykuł