wakacje policja ostrzegaFot. Wikimedia Artur Andrzej CC0

Wyjeżdżasz na wakacje i widzisz podobny znak przy swoich drzwiach? Lepiej uważać, możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie

Wakacje to moment, kiedy z powodu wyjazdów opuszczamy nasze domy nawet na kilka tygodni. To niestety także okazja dla nieuczciwych osób, które podczas naszej nieobecności mogą chcieć się wzbogacić. Mieszkańcy zaczęli zauważać tajemnicze znaki pod swoimi drzwiami. Okazuje się, że może to być powód do zmartwień. Należy pozostać czujnym.

Wakacje to czas, kiedy mnóstwo Polaków myśli o wyjazdach na wczasy. Podczas sezonu letniego znaczna część mieszkańców opuszcza swoje domy, aby odwiedzić popularne kurorty. Chociaż w związku z pandemią koronawirusa wiele osób zrezygnowało z utlopu za granicą, to obecnie mnóstwo wczasowiczów wybiera się nad polskie morze, pozostawiając domy bez opieki. Mieszkająca na warszawskim Ursynowie społeczność zaczęła jednak zauważać pod drzwiami znaki, które mogą niepokoić.

Ze względu na to, że wakacje to dobry czas na wyjazd, niestety to także okazja dla złodziei. Rabusie, którzy chcą się wzbogacić w szybki i łatwy sposób, włamują się do pozostawionych bez opieki domów. Mieszkańcy, którzy mówią o próbach włamań, uważają, że złodzieje posługują się tajnym kodem, zostawiając pod drzwiami mieszkań specjalne znaki. W podobny sposób przestępcy mieli komunikować się choćby w Wielkiej Brytanii. Tą sprawą zajął się już wcześniej Super Express.

Przed wyjazdem na wakacje zadbaj o bezpieczeństwo domu

Nawet najbardziej udane wakacje szybko odejdą w zapomnienie, jeśli po powrocie zastaniemy wyłamane drzwi i splądrowany dom. Jak informuje Super Express, mieszkańcy warszawskiego Ursynowa zauważyli, że przy ich mieszkaniach pojawiają się tajemnicze znaki "X". Właściciele twierdzą, że mogą mieć związek z próbami włamań, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie dzielnicy. Zgodnie z relacją jednej z mieszkanek do jej domu próbował wejść obcy mężczyzna, który miał przy sobie dużą torbę. Wreszcie zrezygnował po tym, jak nie mógł otworzyć drzwi.

Wakacje to okres, w którym szczególnie powinniśmy pamiętać, aby zabezpiecznyć nasze mieszkania przed wyjazdem na wczasy. Według relacji mieszkańców, którą opublikował Super Express, wycieranie tajemniczych znaków nie przynosi efektów, ponieważ te natychmiast pojawiają się na nowo. Jak dotąd służby nie potwierdziły jednak niepokojących zgłoszeń ze strony lokatorów.

- Nie mieliśmy zgłoszeń z tego tytułu, ani żadnych sygnałów od mieszkańców - słowa sierż. sztab. Joanny Szulc z Komendy Rejonowej Policji na Ursynowie cytuje serwis domiporta.pl.

Chociaż nie ma pewności, że gdy mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje, to złodzieje na Ursynowie posługują się tajemniczym kodem, nie byłaby to nowość. W przeszłości w Wielkiej Brytanii policja z Lancashire miała opublikować nawet wykaz znaków, którymi mają posługiwać się rabusie. Znaki graficzne przekazywały takie komunikaty jak "zainstalowany alarm" czy "nic wartościowego". W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dantejskich scenach nad morzem.

Źródło: domiporta.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł