Turysci.pl
wakacje

https://unsplash.com/@jareddrice

Oferta, jakiej jeszcze nie było. Wakacje na Bahamach zupełnie za darmo, jest jednak jeden haczyk

1 Lutego 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Wakacje na piaszczystej plaży, gdzie zawsze jest piękna pogoda, marzą się chyba każdemu. Airbnb oferuje ośmiotygodniowy pobyt na Bahamach dla 5 osób, które zgłoszą się przez ich stronę internetową. Trzeba się jednak pośpieszyć.

Wakacje na Bahamach, w dodatku bez żadnych kosztów są możliwe. Airbnb przygotowało specjalną ofertę dla 5 osób, które zechcą polecieć na te wyspy na 8 tygodni. Wiele osób zastanawia się, gdzie jest haczyk, bo to zbyt piękne, aby nie trzeba było dać niczego w zamian.

Jedynym haczykiem tej oferty jest praca na rzecz społeczności zamieszkującej wyspy. Bahamy mają problem z ochroną zasobów naturalnych i zrównoważeniem gałęzi gospodarki, jakim jest przemysł naturalny. Osoby chętne na ten wyjazd dołączą do aktywnie działających mieszkańców, zamieszkają z ich rodzinami i pomogą ratować unikalne środowisko w tym obszarze.

Wakacje przy pracy

Pierwsze 3 tygodnie pobytu będą poświęcone rafie koralowej. Rafa Koralowa Androsa jest trzecim co do wielkości żywym organizmem na Ziemi, lecz jest niezwykle wrażliwa na zmiany klimatu. W Północnych i Południowych Parkach Morskich w Andros będzie można się uczyć od pasjonatki ochrony przyrody i instruktora nurkowania, Katie Storr. Następnie ochotnicy rozpoczną pracę, która będzie polegała m.in. na zbieraniu istniejących koralowców, budowaniu i pielęgnowaniu szkółek koralowych oraz przesadzaniu nowych przyrostów z powrotem na rafę.

Kolejne 3 tygodnie będą przygodą związaną z ekologicznym połowem ryb. Skrzydlica jest gatunkiem chętnie poławianym ze względu na duży popyt na rynku. Problemem jest jej zbyt duża populacja zamieszkująca Parki Andros, dlatego masowo organizuje się połowy. Można to wykorzystać, by pobudzić gospodarkę i lokalny przemysł na wyspach. Osoby, które zgodzą się na ofertę Airbnb, dołączą do zespołu nurków i rybaków z wieloletnim doświadczeniem, co pozwoli na nabycie nowych umiejętności.

Sztuka parzenia herbaty i nie tylko

Ostatnie 2 tygodnie pobytu na wyspach będzie poświęcone uprawie herbaty. Mieszkańcy Bahamów są dumni ze swojego afrykańskiego pochodzenia, a to wiąże się z uprawą krzewów herbaty. Omar McKlewhite, mistrz ogrodnictwa w Leon Levy Native Plant Preserve, poświęcił swoje życie badaniom roślin endemicznych. 5 śmiałków będzie miało okazję wiele się od niego nauczyć, nie tylko o samych krzewach herbacianych, ale też o sposobach przetwarzania liści w taki sposób, aby uzyskać najlepszej jakości towar.

Ochotnicy, którzy zostaną wybrani do programu, przeżyją niezapomnianą przygodę i jednocześnie przyczynią się do poprawy warunków środowiska naturalnego w tym pięknym zakątku świata. Działania podejmowane na wyspie utrwalą dziedzictwo kulturowe Bahamów i pozwolą na lepsze poznanie społeczności wysp. Trzeba się spieszyć, ponieważ termin składania aplikacji mija 18 lutego.

Źródło: Airbnb

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >