Turysci.pl > Polska > W samo południe w polskich miastach wybrzmiał hymn Ukrainy. "Zatrzymajmy się i przekażmy wsparcie"
Ania Radke
Ania Radke 03.03.2022 14:14

W samo południe w polskich miastach wybrzmiał hymn Ukrainy. "Zatrzymajmy się i przekażmy wsparcie"

warsaw-gf4faa7d26 1280
fot. Pixabay/ andrzej_b (zdjęcie ilustracyjne)

Dzisiaj w Krakowie w samo południe z Wieży Mariackiej wybrzmiał hymn Ukrainy. Podobnie było w wielu polskich miastach, m.in. Warszawie, Rzeszowie czy Białymstoku. - Zatrzymajmy się i przekażmy wsparcie Ukraińcom, którzy walczą o swój kraj - pisał o akcji stołeczny ratusz.

Polskie miasta okazały wsparcie Ukraińcom, którzy musieli uciekać przed wojną lub zostali walczyć o wolność swojego kraju. W geście solidarności o godzinie 12 w wielu miejscach w Polsce hymn Ukrainy "Szcze ne wmerła Ukrajina" ("Jeszcze Ukraina nie umarła").

Kraków. Przed hejnałem w południe wybrzmiał hymn Ukrainy

- O 12:00 z wieży Mariackiej wybrzmiał hymn Ukrainy „Szcze ne wmerła Ukrajiny ni sława, ni wola - czytamy na oficjalnym profilu na Twitterze Bazyliki Mariackiej. Następnie tradycyjnie odegrano hejnał.

Hymn odegrany był jednocześnie w kilku polskich miastach, m.in. Warszawie, Rzeszowie czy Białymstoku. W stolicy Polski został on odegrany z wieży Zamku Królewskiego.

- W sercu stolicy rozlega się hymn narodowy Ukrainy. Zatrzymajmy się i przekażmy wsparcie Ukraińcom, którzy walczą o swój kraj - napisał na Twitterze warszawski ratusz.

https://www.facebook.com/warszawa/videos/1148267965908955

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi: