Uzdrowisko może być bardzo dobrą inwestycją.Fot. Instagram.com/ bostadsbubbel

Szwecja sprzedaje całe uzdrowisko. Chętni muszą się jednak spieszyć

Uzdrowisko z ogłoszenia jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które potrzebują dłuższej chwili skandynawskiego wyciszenia. Trzeba się jednak spieszyć. To ostatni dzień na składanie ofert. Chętnych nie brakuje, a aukcja trwa do końca maja.

Uzdrowisko to idealna inwestycja szczególnie w okresie letnim. Nie dziwne więc, że ogłoszenie szwedzkich przedsiębiorców z miasta Satra Brunn wywołało niemałe poruszenie. Potencjalny zysk z obiektu zwróciłby poniesione koszty w przeciągu od 1,5 roku do 2 lat. Ponadto, uzdrowisko na sprzedaż to solidny kawałek szwedzkiej historii.

Znów można jeździć na zorganizowane wycieczki w grupach. Jest nowe rozporządzenie rząduZnów można jeździć na zorganizowane wycieczki w grupach. Jest nowe rozporządzenie rząduCzytaj dalej

Uzdrowisko z historią w tle

Tytułowe uzdrowisko znajduje się w mieście Satra Brunn położonym w szwedzkim hrabstwie Västmanland na południu kraju. Jest to miejsce wyjątkowe, ponieważ jego historia sięga 320 lat wstecz. Miejscowość powstała z inicjatywy doktora Samuela Skragge’a. Zafascynowany okolicznymi źródłami wód mineralnych stworzył tu kultowe już uzdrowisko. Z czasem powstawały także pensjonaty, łaźnie, pijalnie wód, szpital oraz kościół. Ponadto, szwedzka śmietanka towarzyska rokrocznie zjeżdżała do Satra Brunn, aby wypoczywać w swoich prywatnych domkach letniskowych.

Współcześnie inwestorzy postanowili sfinansować budowę rozlewni wody mineralnej oraz przestrzeń do organizacji, chociażby wesel, czy konferencji. Sama miejscowość zajmuje obecnie przestrzeń 58 hektarów, z czego 38 to teren zalesiony. Lokalna architektura jest utrzymana w historycznym stylu pierwszych osadników regionu. Wyraźnie dominuje również kolor bordowy.

Uzdrowisko – tanio sprzedam

Uzdrowisko cieszy się również bliskością przyrody, ale nie zawiodą się też osoby chcące od czasu do czasu uciec z sielskiego krajobrazu na rzecz większych miast. Do Sztokholmu samochodem można dojechać w niecałe 1,5 godziny. Jest to szczególnie istotne w okresie letnim, kiedy to miasteczko, jak i samo uzdrowisko tętnią życiem ze względu na przyjezdnych. Warto wiedzieć, że ruch turystyczny przełożył się w tamtym roku na zysk kurortu rzędu 30-34 mln szwedzkich koron (13-14 mln zł). To szczególnie dobra wiadomość dla potencjalnych inwestorów. Nawiasem mówiąc, ciekawe rozwiązania z branży hotelarskiej znajdziemy również w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Fragment życia żony Cejrowskiego jest tajny. Od lat nikt nie wie, do czego doszło
2. Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronić

Uzdrowisko przez 250 lat należało do Uniwersytetu w Uppsali, a obecnie (od 2002 r.) jest własnością lokalnej grupy przedsiębiorców. To oni postanowili spieniężyć obiekt i wystawić go na aukcję. Należy się jednak spieszyć. Oferty mogą spływać do 31 maja. Transakcję organizuje dom aukcyjny Chrisitie’s. Cena wywoławcza? 70 mln koron szwedzkich, czyli około 30 mln złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  2. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystko

Źródło: Onet

Następny artykuł